Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch je vystavené unikátne medovníkové srdce, môžete sa pri ňom odfotiť

Published

on

Reklama

Srdce môže mať rôzne podoby a nech už je znázornené akýmkoľvek spôsobom, vždy vyjadruje lásku. Medovníkový symbol lásky, ktorý môžete vidieť v Auparku je dielom majsterky ľudovo – umeleckej výroby Márie Murárikovej a tvorba tohto unikátu jej trvala takmer štyridsať hodín. Meria stotridsať centimetrov a pri výrobe spotrebovala sedem kilogramov medovníkovej hmoty.

IMG_5052_resize

Reklama

Počas Valentínskej soboty sa môžete od druhej hodiny popoludní zúčastniť podujatia pod názvom „Láska sladká ako med.“  M. Muráriková na ňom bude asistovať pri ručnom zdobení medovníkov. Každý kto má záujem tak môže vytvoriť pre svojich najbližších originálny darček k sviatku zamilovaných. Okrem veľkého srdca uvidíte aj jej desať menších prác, ktoré poslúžia ako zdroj inšpirácie.

„Každý kus je originálom mne vlastným, kde sa snúbi tradičné remeslo s umeleckým prejavom,“ hovorí o svojich výrobkoch autorka. Sama sa výrobe medovníkov venuje 35 rokov a vďaka svojej šikovnosti nazbierala viaceré ocenenia, medzi inými aj jedenásť zlatých medailí z rôznych súťaží. Aktuálne je držiteľkou zlatej medaily z kuchárskej olympiády IKA v Erfurte. Podujatie, ktoré sa zajtra uskutoční v Piešťanoch je inšpirované snahou prepojiť slovenskú medovnikársku tradíciu s dňom svätého Valentína.

Reklama

IMG_5048_resize IMG_5056_resize IMG_5039_resize

Text a foto: Lukáš Turňa

Populárne články