Connect with us

Aktuality

Autorky projektu obnovy parku pozývajú na prechádzku

Published

on

Reklama

Kolektív autoriek projektu na obnovu parku pozýva obyvateľov Piešťan, zástupcov mesta aj odborníkov na verejnú komentovanú prechádzku parkom, kde chcú vysvetliť svoje návrhy a dôvody, k obnove parku. Prechádzka sa začína v sobotu 21. februára o 14,00 od kina Fontána.

mp-04-03-14-108026[1]

Reklama

Návrh na obnovu piešťanského parku od autoriek Ivana Kučírková, Dominika Letková, Klára Nepustilová a Eva Teplická zvíťazil vo verejnej krajinno-architektonickej anonymnej súťaži, ktorá sa uskutočnila v roku 2012 a prvé kroky sa mali uskutočniť už v najbližšom období. Projekt však dostal generálnym zákazom výrubu drevín červenú. Riešiť regeneráciu parku komplexne je však podľa autoriek viac ako nutné. Krajinná architektka, spoluautorka projektu, Eva Teplická hovorí: „Musíme si uvedomiť, že mestský park nie je les. Je tu potrebná neustála plánovaná obnova, ktorá spočíva v zásahoch do stromového poschodia v podobe odstraňovania nevhodných drevín a následných výsadbách. V návrhu sa na výsadbu navrhuje viac stromov, ako sa odstraňuje.“

S cieľom oboznámiť verejnosť s detailmi projektu obnovy parku sa autorky rozhodli stretnúť sa s občanmi a vysvetliť zámery projektu všetkým, ktorých problematika zaujíma. Priamo v teréne vysvetlia dôležitosť a princípy plánovanej obnovy piešťanského mestského parku. Zároveň rady odpovedia na prípadné otázky.

Reklama

Komentovaná prechádzka po parku s autorkami projektu sa uskutoční v sobotu 21.2.2015. Stretnutie pred kinom Fontána je naplánovaná na druhú hodinu poobede. Aby bola verejnosť viac informovaná, založili architektky aj facebookovú stránku Piešťanský park, ďalšie podrobnosti o projekte aj vyjadrenia odborníkov nájdete aj na novej webstránke www.piestanskypark.sk.

Zdroj: Tlačová správa podujatia

 

Populárne články