Úvod Aktuality V Piešťanoch chcú požičiavať segway

V Piešťanoch chcú požičiavať segway

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Dvojkolku segway chce jeden z miestnych podnikateľov požičiavať na jazdu ulicami mesta. Radnicu požiadal o povolenie na mobilný stánok, ktorý by mal byť umiestnený v parku neďaleko Slovanu Super China download. Jeho žiadosťou sa kvôli možnému ohrozeniu chodcov bude zaoberať aj Komisia pre bezpečnosť a verejný poriadok pri Mestskom zastupiteľstve na utorkovom rokovaní 26 그대라는 사치 다운로드. apríla.

01_Segway-page-003Z dôvodovej správy, ktorú vypracovala Beáta Palkechová z Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta vyplýva, že ide o dopravný prostriedok, ktorý môže byť použitý aj na chodníkoch a v parku, avšak kvôli rýchlosti pohybu môže predstavovať určité ohrozenie pre chodcov 콜 오브 듀티 무료 다운로드. Preto žiadosť predkladá mesto aj na rokovanie komisie.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podľa článku z decembra minulého roka z denníka N, ktorý zverejnil správu ČTK, sa pravidlá pre používanie segway v krajinách Európy rôznia youcam 다운로드. „Zrejme najtvrdšie obmedzenie platí pre majiteľov dvojkolesových vozidiel v Británii, ktorá zaviedla úplný zákaz ich používania na verejných komunikáciách Sledge 192 downloads. Bez nebezpečenstva pokuty sa smie jazdiť len na súkromných pozemkoch so súhlasom majiteľa. Naopak, Francúzsko je veľmi liberálne, pre segwaye platia rovnaké pravidlá ako pre chodcov PadakPadak. Žiadne obmedzenia neplatia napríklad ani v Chorvátsku,“ píše denník N.

ulstrascooterNa Slovensku od januára 2016 platí novela zákona č Download Android Messages. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Podľa tlačovej správy Ministerstva vnútra sa ním zavádzajú jasné pravidlá pre jazdu na samovyvažovacom vozidle, ako je napríklad segway, ktorých popularita rastie 가버나움 자막 다운로드. „Uplatnia sa na nich analogické pravidlá ako pri cyklistoch – povinné reflexné prvky pri zníženej viditeľnosti, prilba, držanie riadidiel oboma rukami.  Viesť toto nemotorové vozidlo bude môcť len osoba staršia ako 15 rokov Download 3 games from Fifa Online. Títo vodiči budú môcť použiť na jazdu aj chodník – pravú stranu, avšak iba za predpokladu, že neohrozia alebo neobmedzia chodcov a neprekročenia rýchlosť chôdze Download the Chinese Bible. Jazdiť budú môcť len jednotlivo za sebou,“ uvádza sa na stránke rezortu vnútra.

Ak mesto podnikateľovi stánok a službu odobrí, po uliciach by mal premávať takzvaný minisegway UltraScooter, pri ktorom ide o hybridné spojenie technológie pohonu na batérie a vyrovnávacích gyroskopov. Podľa správy je ideálny na rovné plochy bez jám a hrboľov. Samotný systém ovládania je intuitívny a zabezpečovaný pomocou vyspelej elektroniky. Zariadenie má maximálny dojazd: 15-20km, nosnosť 100 kg, stúpavosť: 35° a dosiahne maximálnu rýchlosť 10 km/hod.

-red/Zdroj: www.piestany.sk, dennikn.sk, foto: www.ultrascooter.sk, www.piestany.sk

 

REKLAMA