Úvod Aktuality V obci Banka sa otrávilo niekoľko psov

V obci Banka sa otrávilo niekoľko psov

REKLAMA

Obyvatelia bytoviek na Dominovej ceste v obci Banka mali v uplynulých dňoch starosti s neznámym jedom, ktorý otrávil ich psov. Látka spôsobila vážne problémy minimálne trom ich štvoronohým priateľom a život im zachránila iba skorá pomoc veterinára Download Alder Friends. Zatiaľ nie je jasné ako k otrave došlo, čo ju spôsobilo, ani či bola nastražená úmyselne. Psíčkari by mali v týchto končinách určite zvýšiť svoju opatrnosť a dávať pozor, aby sa ich zvieratá nedostali do kontaktu s podozrivými látkami. 

Príznaky, ktoré sa môžu objaviť na psovi alebo mačke, sú rôzne 카라 큐피드 다운로드. K tým najčastejším patria: blednutie slizníc, smutné správanie, malátnosť, zrýchlený dych, časté opakované vracanie, krvavý moč a tiež stolica paper dolls. Pri akútnych otravách nastupujú veľmi rýchlo. Ak majiteľ zistí alebo má podozrenie, že jeho pes či mačka zožrali otravu, či otráveného hlodavca je vhodné aplikovať čierne uhlie alebo detoxikačný gél, ktorý vyviaže toxíny a spomalí vstrebávanie škodlivých látok do organizmu 경고음 다운로드. Nevhodné je použitie mlieka, ktoré má opačné účinky. Po podaní prvej pomoci je dôležitý následný prevoz k veterinárovi. V prípade, že je to možné, mal by majiteľ vziať aj vzorku otravy, zvratkov prípadne stolice alebo ich aspoň vyfotografovať na mobil Download the acheong law.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Policajná hovorkyňa Martina Kredatusová nás informovala, že v Piešťanoch neevidovali v poslednom období žiadne nahlásené prípady otravy domácich zvierat 구글스케치업 다운로드. Upozornila aj na to, že v prípade podozrenia na protiprávne konanie by sa mali občania obrátiť na políciu. V podobnom prípade je dôležité kontaktovať aj obecný či mestský úrad, aby mohla samospráva na vzniknutú situáciu čo najskôr reagovať 유니팩 다운로드. Ak bol čin spáchaný úmyselne, travičovi by po dolapení hrozil trest na základe paragrafu 284 trestného zákona v sadzbe 4 až 10 rokov. Otravy v jarnom období však často súvisia s plánovanou deratizáciou a nebezpečenstvom pre psy a mačky je najmä konzumácia jedov nastražených proti hlodavcom Sweet life download.

-lt/Foto: archív-

 

REKLAMA