Connect with us

Aktuality

V nedeľu podvečer horel les na Novej Lehote

Published

on

Reklama

V nedeľu 13. marca podvečer zasahovali piešťanskí hasiči pri lesnom požiari v katastri Novej Lehoty časti Dolina. Požiar trávnatého porastu, ktorý sa rozšíril na okrej lesa, sa snažili ešte pred príchodom hasičov dostať pod kontrolu miestni obyvatelia za pomoci lopát. Oheň zasiahol plochu 500 x 500 metrov.

[singlepic id=11119 w=320 h=240 float=left]Požiar sa šíril po povrchu lístím a zachvátil aj spadnuté konáre a poškodil kôru drevín. „Veliteľ zásahu rozdelil zasahujúcu techniku a príslušníkov na dva úseky. Na lokalizáciu boli nasadené 2 „C“ prúdy v dĺžke 80m, vysokotlaký prúd z vozidiel a jednoduché hasiace prostriedky. Ohniská požiaru v poraste boli  od seba vzdialené približne 300 m,“ informoval Ivan Peťko, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Požiar, ktorý bol nahlásený pred 17-tou hodinou hasiči a domáci obyvatelia uhasili za dve hodiny. Správca lesa vyčíslil škodu na porastoch na tisíc eur. Príčinou vzniku požiaru bolo vypaľovanie tráv a suchých porastov.

Reklama

Hasiči v trnavskom kraji mali minulý týždeň 80 výjazdov k požiarom. Z toho najviac až 54 zásahov bolo na uhasenie požiarov po vypaľovaní tráv a suchých porastov.

[nggallery id=550]

Reklama

Autor: db Foto: KR HaZZ Trnava

Populárne články