Connect with us

Aktuality

Bicykle budú mať tiež poznávacie značky

Published

on

Reklama

Po Piešťanoch už nebudú chodiť s poznávacími značkami len autá, ale aj bicykle. PPZ, teda Piešťanská poznávacia značka, už čoskoro umožní jej držiteľom využívať zľavy na služby či konzumácie zdarma v prevádzkach v okolí Sĺňavy, ale aj inde v Piešťanoch a čoskoro i v blízkom regióne.

[singlepic id=10970 w=320 h=240 float=left]Podľa slov Michala Fialu, ktorý je otcom myšlienky PPZ, cieľom tohto projektu je pozdvihnutie bicykla na úroveň ostatných vozidiel cestnej premávky, rozvoj ekologickej dopravy v Piešťanoch, podpora cestovného ruchu a propagácia mesta. PPZ-tku môžu využívať rovnako domáci ako aj turisti. Piešťanská poznávacia značka stojí 5 eur a už teraz sa môžete registrovať a objednať si ju na emailovej adrese info@slnava-piestany.sk. Stačí poslať meno, adresu a telefonický kontakt. Registráciu vám autori projektu potvrdia emailom a na základe dohody si máte možnosť vybrať voľné číslo. Aktuálne od 001 do 500. PPZ si následne môžete vyzdvihnúť u Dina na Sĺňave, alebo v minilabe Kodak na Námestí slobody 10.

Reklama

[singlepic id=10971 w=320 h=240 float=right]Vlastníci Piešťanskej poznávacej značky budú môcť od 15. apríla využiť zľavy, či služby zdarma, napríklad na občerstvenie, servis bicyklov, tlač fotiek, masáže a ďalšie. Na webstránke www.slnava-piestany.sk pod logom cyklistu budú v PPZ kalendári označené dni, v ktorých budú môcť v konkrétnych spriaznených prevádzkach využívať svoje výhody. PPZ kalendár bude zverejnený aj na našom portáli www.pnky.sk.  „Počas vybraných dní bude tiež na kolokruhu „striehnuť“ slnečná hliadka. Ak zastihne človeka na bicykli s PPZ-tkou a ešte aj v tričku s logom Sĺňavy, vyhrá poukážku na obed, alebo inú peknú cenu,“ vysvetľuje Michal Fiala.

Organizátori z Dina pripravujú počas roka viacero zaujímavých kultúrno-športovo-spoločenských podujatí. Vrámci nich budú vždy vyžrebované tri čísla PPZ a tie získajú špeciálne ceny. Prvým takýmto podujatím v tomto roku bude 30. apríla Netradičné sĺňavské cyklovanie, čo je karneval zamaskovaných bicyklov a časovka na 1000 metrov. Vrámci tejto akcie sa uskutoční tiež krst PPZ-tky.

Reklama

[singlepic id=10972 w=450 h=450 float=center]

Autor: ht Foto: I.M.O.

Populárne články