Connect with us

Aktuality

Veľké upratovanie Piešťan sa dnes začalo

Published

on

Reklama
Reklama

Veľké upratovanie Piešťan začalo utorok 15. marca pri brehoch Sĺňavy. V prvý deň dvojtýždňového maratónu čistenia mesta, okolia Váhu a vodnej nádrže Sĺňava, sa do práce zapojilo takmer 600 študentov z Gymnázia Pierra de Coubertina, Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej a Strednej záhradníckej školy v Piešťanoch. Celkovo sa vrámci akcie Gesto pre čisté mesto očakáva účasť takmer 2000 dobrovoľníkov z radov študentov, úradníkov, zástupcov športových klubov, skautov, ale i obyvateľov Piešťan a blízkych obcí.

[singlepic id=11148 w=320 h=240 float=left]V utorok študenti zbierali odpad hlavne za hotelmi pri Sĺňave smerom ku Školskému majetku, na brehu Sĺňavy od Lodenice po Výsadbu, na Lide a v okolí Strednej záhradníckej školy. Za pár hodín naplnili desiatky vriec s odpadom, ktorý priniesla voda, alebo nezodpovední občania. Počas aktuálneho týždňa sa zapájajú do čistenia hlavne stredoškoláci, ale vzorom ostatným už išli aj obyvatelia Fínskej a Baltskej ulice.

V sobotu 19. marca sa môžu záujemcovia z radov dobrovoľníkov pridať ku skupine z Campingu Pullman a ku skautom, ktorí sa stretnú o 9.00 h pri Mobilieri na Banke. O [singlepic id=11194 w=320 h=240 float=right]14.00 h majú zraz poslanci mestského zastupiteľstva na križovatke pri „PT-čku“ na Trajane a pôjdu smerom k Dubovej. V druhom týždni plánujú účasť základné školy a na deň vody 22. marca budú breh Váhu od Krajinského mosta upratovať zamestnanci Povodia Váhu a mestského úradu. Bodku za upratovaním dajú v sobotu 26. marca dobrovoľníci z Dina okolo Michala Fialu (ten akciu Gesto pre čisté mesto inicioval a v piatok 18. marca si za to prevezme Cenu primátora Piešťan) spolu s turistami a rybármi. Ak máte chuť, môžete sa knim pridať aj vy, alebo môžete zorganizovať vlastnú „brigádu“ vo svojom okolí s tým, že vyzbieraný vyseparovaný odpad treba umiestniť do zberných nádob na to určených a netriedený odpad vysypať do kontajnerov na komunálny odpad.

Ak by ste potrebovali viac informácií, môžete sa obrátiť na organizátorov na čísle 0918 143 157. Dni dobrovoľníctva organizuje Dino, Mesto Piešťany a Povodie Váhu Piešťany.

Reklama

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8SajkMJkT1c[/youtube]

[nggallery id=551]

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

 

Populárne články