Connect with us

Aktuality

V nedeľu dve nehody motocyklistov na Havrane

Published

on

Reklama

V nedeľu 11. augusta sa na horskom priechode Havrani stali dve nehody, ktorej účastníkmi boli motocyklisti. K prvej došlo pri motoreste, k druhej v stúpaní z Piešťan.


Kolízia pri Motoreste Havran na vrchole stúpania sa udiala popoludní pre 16-tou hodinou. Motorkár sa tu zrazil s osobným vozidlom. Na mieste sa tvorili krátke kolóny.

Reklama

Po osemnástej došlo k druhej nehode. „Vodič viedol motocykel Honda CB 1300A v smere od Piešťan na Topoľčany. Pri prejazde horským priechodom Havran  pravdepodobne v dôsledku vysokej rýchlosti vyšiel mimo cestu, kde spadol. Pri nehode utrpel ľahké zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.


V kraji došlo cez víkend k ďalším trom nehodám motocyklistov

V sobotu (10.8.) o 17.15 h v katastri obce Radošovce, za obcou v smere na Mokrý Háj (okr. Skalica) predchádzal 28 ročný motocyklista z Prahy osobné auto v neprehľadnom úsek. V ľavom jazdnom pruhu došlo k zrážke s oprotiidúcim autom VW Passat. Po náraze motocyklista spadol na zem, jeho motorka Suzuki 600 bola vymrštená mimo cestu do poľa.

Reklama

Pravdepodobne v dôsledku nesprávneho predchádzania utrpel mladý motocyklista ťažké zranenia končatín a vrtuľníkom bol prevezený do nemocnice. Pri nehode došlo k amputácii jeho nohy od členka.

V nedeľu o 15.12 h v obci Jahodná (okr. Dunajská Streda) došlo na križovatke s miestnou komunikáciou k nehode medzi osobným autom BMW a motocyklom BMW R13. 19 ročná vodička osobného auta nedala z vedľajšej cesty prednosť po hlavnej ceste jazdiacemu motocyklu. Po zrážke motocyklisti z Česka spadli na zem, pričom 46 ročná spolujazdkyňa utrpela ťažké zranenia.

V nedeľu o 19.00 h jazdil v obci Šajdíkové Humence (okr. Senica) 18 ročný vodič na skútri. V smere k miestnemu rybníku došlo na ceste ku kolízii s chodcom, v dôsledku čoho spadol motocyklista na zem. Utrpel len ľahšie zranenia.

-red- Zdroj: TS KR PZ v Trnave  Foto: FB Obec Banka, KR PZ v Trnave

Populárne články