Úvod Aktuality Včela „spôsobila“ dopravnú nehodu. Jedno auto zhorelo do tla

Včela „spôsobila“ dopravnú nehodu. Jedno auto zhorelo do tla

REKLAMA
Mlyny

Kurióznu dopravnú nehodu vyšetrujú novomestskí dopravní policajti. Vodičke vletela do auta včela a mladá žena v dôsledku obáv, aby ju nepoštípala strhla riadenie a zrazila sa s oproti idúcim autom.

„V utorok 13. augusta podvečer jazdila po ceste od Starej Turej na Hrašné 35-ročná Zuzana na vozidle škoda Felícia. Počas jazdy, v pravotočivej zákrute jej vletela do auta včela. Vodička v dôsledku vzniknutej, nečakanej situácie zareagovala tak, že prešla s vozidlom do protismeru, kde sa zrazila s oproti idúcim vozidlom Fiat Ducato, ktoré riadil 33-ročný Jakub z okr. Myjava.  Vodička Felície sa ľahko zranila. Vodič dodávky neutrpel žiadne zranenie. Škoda bola predbežne vyčíslená na asi 2.000 €. Škoda Felícia po tom, čo z nej vodička vystúpila zhorela do tla,“ popísala situáciu Elena Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne. Alkohol u vodičov nebol zistený. Dopravu počas dokumentovania dopravnej nehody riadili policajti.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

„V súvislosti s vyššie uvedenou dopravnou nehodou upozorňujeme vodičov, že vzhľadom k ročnému obdobiu je potrebné počítať aj s tým, že je vyšší výskyt lietajúceho hmyzu. Pre veľa ľudí je kontakt s hmyzom, či sú to včely, muchy alebo pavúky nepríjemný a prirodzená reakcia je, že sa človek zľakne a mykne. Nepríjemným následkom býva napr. uštipnutie hmyzom. Zle je, keď sa to stane v čase, keď riadite vozidlo. Zvlášť nebezpečné je to pre motocyklistov a taktiež aj cyklistov. Motocyklistov a cyklistov upozorňujeme, aby si počas jazdy chránili oči a hlavu prilbou a okuliarmi. Vodičov, aby si radšej zapli klimatizáciu a neotvárali okná počas jazdy. Taktiež je vhodné, aby ste si ešte pred tým, ako sadnete za volant skontrolovali interiér vozidla, či sa v ňom nenachádza hmyz,“ sumarizuje rady ako predísť problémom E. Antalová.

V prípade, že vám do vozidla vletí hmyz práve vtedy, keď šoférujete nerobte s volantom prudké pohyby a čo najskôr zastavte vozidlo. Môže sa totiž stať ako v tomto prípade, že spôsobíte dopravnú nehodu. Našťastie sa táto dopravná nehoda neskončila tragicky.

 

-red-/TS KR PZ v Trenčíne Foto: KR PZ v Trenčíne

REKLAMA