Connect with us

Aktuality

V Jaslovských Bohuniciach horel dom v radovej zástavbe. Hasiči mali čo robiť, aby sa požiar nerozšíril na ďalšie

Published

on

Reklama

V stredu 23. júna podvečer bolo pre požiar rušno v Jaslovských Bohuniciach. Krátko po 16.30 h bolo na tiesňovú linku prijaté oznámenie o vzniku požiaru rodinného domu spojeného s obchodným priestorom.

Hasiči po príchode na miesto udalosti zistili, že ide o veľmi rozsiahly požiar rodinného domu a záhrady, ktorý sa nachádza v radovej zástavbe rodinných domov. Šíriace sa plamene bezprostredne ohrozovali aj susediace domy.
„Na likvidáciu boli použité tri vysokotlakové prúdy a ďalšie dva na ochladzovanie priľahlých rodinných domov. Jeden vysokotlakový prúd hasiči nasadili aj na likvidáciu požiaru povalových priestorov. Celý zásah pre silné zadymenie prebiehal v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na zabezpečenie protipožiarnych opatrení bolo vykonané úplné odpojenie od prívodu elektrickej energie v troch domov. Po lokalizácií požiaru hasiči v spolupráci s dobrovoľnými hasičskými zbormi obce začali s rozoberaním strešnej konštrukcie, s cieľom zabrániť ďalšiemu šíreniu požiaru,“ informovala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.
Hasiči potom termokamerou prehľadávali skryté ohniská a kontrolovali ňou aj susediace dva rodinné domy. V čase zásahu boli vydané hydrometeorologické výstrahy pre vysoké teploty. Preto boli zasahujúcim príslušníkom monitorované vitálne funkcie sanitným automobilom hasičskej záchrannej služby. Po úplnom uhasení požiaru bolo požiarovisko odovzdané dobrovoľným hasičom z Jaslovských Bohuníc, ktorí vykonávali požiarny dozor do ranných hodín. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Škoda na majetku bola predbežne vyčíslená na sumu 250 000 €. Svojou činnosťou hasiči uchránili majetok v hodnote 500 000€.
Na mieste udalosti zasahovali príslušníci z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, Piešťanoch, Galante, Pezinka a hasičskej stanice v Hlohovci. Na likvidáciu požiaru boli prizvané aj dobrovoľné hasičské zbory obce Jaslovské Bohunice, Špačince, Veľké Kostoľany, Dolné Dubové a Leopoldov. Na mieste udalosti bola poskytnutá aj intervenčná pomoc psychológom Hasičského a záchranného zboru.
TS KR HaZZ v Trnave / red

Reklama

Populárne články