Connect with us

Aktuality

V Hlohovci spustili interaktívny wikibudget

Published

on

Reklama
Reklama

Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta okrem doterajších málo prehľadných tabuliek aj v online interaktívnej forme prostredníctvom projektu wikibudgets.org.

12473538_1148856255134154_8511493193074349462_o[1]„Programový rozpočet mesta na rok 2016 schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí v roku 2015 (10. decembra). Prioritou vedenia mesta je v čo možno najvyššej miere stransparentniť nakladanie s verejnými financiami. Preto sme začali bezplatnú spoluprácu s projektom wikibudgets.org na realizácii online vizualizácie rozpočtu mesta,“ uvádza v tlačovej správe hovorkyňa Mesta Hlohovec, Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Výsledkom je interaktívny rozpočet mesta Hlohovec na rok 2016 v prehľadnej vizuálnej forme, ktorá umožňuje všetkým záujemcom jednoducho sa zorientovať v tom, ako mesto Hlohovec hospodári s verejnými financiami. V jedinom diagrame ponúka všetky informácie: odkiaľ a koľko financií do mestskej kasy príde a kam a koľko ich odíde. V tejto interaktívnej schéme rozpočtu sa môže užívateľ pohybovať, približovať jednotlivé prvky, sledovať štruktúru jednotlivých rozpočtových položiek atď.
Medzinárodný projekt wikibudgets.org má cieľ prostredníctvom vizualizácie verejných rozpočtov stransparentniť nakladanie s verejnými zdrojmi centrálnych aj lokálnych vlád a samospráv a umožniť občanov prostredníctvom prehľadného, štruktúrovaného nástroja lepšiu kontrolu.
Vizualizáciu rozpočtu – rozpočet v interaktívnej podobe sprístupnilo mesto aj na svojej webovej stránke www.hlohovec.sk. Domovská stránka projektu je http://wikibudgets.org/w/svk/hlohovec/2016/index.html.

TS/Zuzana Hrinková Siebenstichová

Reklama

Populárne články