Úvod Aktuality UWO bojuje o Cenu za architektúru CE ZA AR, zahlasovať môžete aj...

UWO bojuje o Cenu za architektúru CE ZA AR, zahlasovať môžete aj vy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Cena za architektúru CE ZA AR pomaly speje do svojho finále, slávnostné odovzdávanie ocenení prebehne už 5. októbra 2017 v Bratislave 넷마블 모두의쿠키 다운로드. Do užšej nominácie sa dostalo i piešťanské UWO, ktoré vzniklo počas Workshopu [1:1] na Lide. Za jeho vytvorením stoja členky občianskeho združenia Wo|V|eN Marianna Maczová, Danica Pišteková, Veronika Trnovská, Anna Cséfalvayová a piešťanská rodáčka Lívia Gažová z o.z Free gospel choir mp3. Centrum architektúry, ale aj zahraniční lektori a účastníci tvorivých dielní. UWO sa uchádza o cenu v kategórii Exteriér, ale získať môže aj Cenu verejnosti, ktorá bude udelená na základe hlasovania prostredníctvom portálu cezaar2017.hnonline.sk, pričom hlasovať je možné z jednej IP adresy každý deň Hanshow 2010 free download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

UWO je inšpirované pohľadmi na oblohu a brečtanovým kobercom, jeho názov je odkazom na neidentifikovateľnú funkciu, bez rozpoznateľného náznaku, ako objekt použiť, zámerne mimo kontext lokálneho prostredia 마인크래프트 마을 다운로드. Podporná štruktúra je tvorená vrstvením profilov z červeného smreku, ktoré sú ohnuté pomocou kopyta. Nosníky boli následne zmontované do ôsmych trojuholníkov a tie sú poskladané do výsledného tvaru guľového vrchlíka priamo na mieste 윤명조 120 다운로드. Objekt priemeru 5,5 metra váži zhruba 600 kilogramov. Jeho autormi sú zahraniční lektori Ransu Helenius, Tobias Foged Permin, spomínané členky občianskych združení Wo|V|eN a Centrum architektúri a účastníci Workshopu [1:1] Malicious apk download.

UWO začiatkom júla čelilo útoku vandalov, ktorí ho poškodili a posprejovali 공튀기기 다운로드. Tento výnimočný objekt je často miestom večerného posedenia dospievajúcej mládeže, ktorá vo veľa prípadoch neprišla na to, že odpadky patria do koša 슈퍼스타 bts 다운로드. O upratovanie a čistenie okolia sa tak musia starať aktivisti, dobrovoľníci i sama autorka diela Lívia Gažová.

Úlohou ocenenia CE ZA AR je zdôrazňovať kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporovať excelentnosť profesionálnych výkonov architektov, no predovšetkým kultivovať verejné povedomie o nutnosti rozvoja kvalitnej architektúry, ako základného princípu zvyšovania kvality prostredia vytváraného výstavbou 한글이 야호 다운로드. Práve z toho dôvodu Slovenská komora architektov každoročne prezentuje nominované diela, ako najlepšie architektonické diela s osobitným významom v jednotlivých kategóriách, ktoré si pre svoju originalitu a výnimočnosť zaslúžia osobitnú pozornosť 7 of players.

-lt/Zdroj: CE ZA AR 2017/Foto: archív-

REKLAMA