Zástupcovia ŠK KAJAK priviezli z Majstrovstiev Slovenska viacero medailí

Na bratislavskom Zemníku sa v sobotu 2. septembra konali Majstrovstvá Slovenska v maratóne od 13 rokov. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom si zásluhou Lucie Prouzovej priniesol titul Majster Slovenska v kategórii kadetky v K1 na 17 200 metrov. Titul Majsterky Slovenska v kategórii ženy si vypádlovala aj aktuálna trénerka ŠK KAJAK Nina Petrovičová na trati 25 800 metrov. 2. miesto získala v K1 12 900 metrov Emma Bednárová, Lucia Valová v K1 17 200 metrov a Richard Jahoda v C1 12 900 metrov, 5. miesto na rovnako dlhej trati vybojoval Samuel Groman.

Pretekov sa zúčastnili aj pretekári mladší ako 13 rokov a bojovali o medaile na 2000 metrovej trati. Zlatú medailu získala Nella Kopúnková v K1 dievčatá 10-ročné. Striebro patrí Michalovi Žemlovi v K1 chlapci 11 roční. Bronz si odniesla Sára Široká v K1 dievčatá 9-ročné. Medaile získali vo svojich kategóriách aj Artur Koch a Adam Radwan.