Connect with us

Aktuality

Týždeň dobrovoľníctva vo Vrbovom

Týždeň dobrovoľníctva, ktorý prebiehal na Slovensku celý týždeň od 20. do 26. mája prebehol aj vo Vrbovom. Parlament mladých mesta Vrbové, v rámci ktorého sa aktivizuje vyše 30 dobrovoľníkov, sa zapojil do tohto týždňa hneď s dvomi aktivitami.

Published

on

Dobrovoľníci pri Čerenci
Reklama

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa všetko podarilo zrealizovať ako si aj dobrovoľníci naplánovali. Dobrovoľníci si vybrali skrášliť zábradlie na ulici M. R. Štefánika, ktorému dali nový dizajn a aj život. Všetko materiál, ktorý sme potrebovali nám zabezpečilo Mesto Vrbové, ktorému touto cestou ďakujeme a radi by sme pokračovali v maľovaní aj ostatných zábradlí, ak sa budete chcieť pridať k tejto aktivite budeme radi, ak sa zapojíte aj ostatní, ktorým záleží na zveľaďovaní nášho mestečka.

Dobrovoľníci natierajú zábradlie

Reklama

Dobrovoľníci ďalej skrášlili Čerenec na ktorom osadili piknikové posedenie so stolom a lavičkami. Túto novinku sa podarilo zabezpečiť vďaka darcom 2% z daní, ktorí nás podporili a za to im patrí veľká vďaka, preto veríme, že toto krásne posedenie bude slúžiť nám všetkým a budeme si ho chrániť. Poďakovanie patrí Povodiu Váhu, ktoré nám vyšlo v ústrety s osadením, miestom a aj nášmu ďalšiemu nápadu. Stavebninám MOVAK za ochotný prístup a dopravu materiálu priamo na Čerenec, pánovi Miroslavovi Belanskému za vykopanie základov a uľahčenie práce dobrovoľníkom, firme LUNAS za zhotovenie štítka a predovšetkým dobrovoľníkom, ktorí sa stretli viackrát a tým ukázali, že im na našom prostredí záleží a sú ochotní sa spojiť pre dobro ostatných.

V rámci týchto aktivít sa zapojilo spolu 16 dobrovoľníkov, ktorí spoločne venovali 72 dobrohodín, čo pri priemernej mzde v národnom hospodárstve znamená. 406 EUR. Ďakujeme Vám pekne dobrovoľníci za zapojenie a Vaše dobro, ktoré ste ukázali.

Reklama

Text a foto: PMMV

Populárne články