Connect with us

Aktuality

Po včerajšej búrke mali v rámci kraja najviac práce hasiči z Piešťan a okolia

V súvislosti s včerajšími (3.6.) silnými búrkami a prívalovým dažďom, zasahovali profesionálni a dobrovoľní hasiči v Trnavskom kraji celkovo 57-krát. Najviac zásahov riešili piešťanskí hasiči, ktorým výdatne pomáhali dobrovoľní členovia zboru z okolia.

Published

on

Členovia DHZ z Moravian nad Váhom čerpajú vodu z pivnice v rodinnom dome v Piešťanoch
Reklama

„Príslušníci Hasičského a záchranného zboru spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí Trnavského kraja zasahovali celkom 57-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch vykonali zásah celkom 18-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave 6-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede 1-krát. Po jednom výjazde vykonali Dobrovoľné hasičské zbory obcí Koválov a Topoľníky,“ informovala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave.

Členovia DHZ z Moravian nad Váhom čerpajú vodu z domov v Piešťanoch

Reklama

 

Plné ruky práce mali aj členovia dobrovoľného hasičského zboru. Hasiči z obce Veľké Orvište zasahovali 2-krát, z obce Banka 3-krát. Dobrovoľní hasiči z obce Krakovany zasahovali 5-krát, z obce Moravany nad Váhom a Madunice po 6-krát. Členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Vrbové zasahovali 8-krát.

Reklama

Hlavnou činnosťou zasahujúcich hasičov bolo odčerpávanie vody z priestorov rodinných a obytných domov, či cestných komunikácii. V Piešťanoch bolo najviac práce na Floreáte, kde sa voda do objektov dostala cez kanalizáciu, ale problémy sa nevyhli ani iným uliciam a lokalitám. Hasiči využili pri zásahoch plávajúce čerpadlá a taktiež hasičský vysávač na vodu HYDRA BOY.

Celkovo v kraji zasahovalo 14 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 42 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí. Nasadených bolo 16 kusov hasičskej techniky.

Členovia DHZ z Moravian nad Váhom čerpajú vodu z pivnice

-red- Zdroj: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trnave Foto: VV DHZ Moravany nad Váhom

Populárne články