Connect with us

Aktuality

Piešťanský mestský úrad mení pevné linky za mobily

Mesto Piešťany v utorok 4. júna informovalo, že na mestskom úrade dochádza k celoplošnej výmene telefónnych prístrojov. Pôvodné telefónne klapky nahrádzajú mobilnými aparátmi.

Published

on

Reklama

„Nové telefónne čísla sú uverejnené na webstránke mesta v kontaktoch na jednotlivých referentov. Vopred sa ospravedlňujeme za komplikácie, ktoré pri tejto zmene môžu nastať a ďakujeme za pochopenie,“ oznámili predstavitelia samosprávy v statuse na sociálnej sieti.

Ak ste boli zvyknutí volať na pevnú linku do konkrétnej kancelárie, po novom si musíte v zozname pozrieť konkrétne číslo na konkrétneho pracovníka. Jediná zverejnená pevná linka v kontaktoch je + 421 033 77 65 311, ktorá má smerovať na spojovateľku. Dnes pri prebiehajúcich zmenách na úrade, sa pri volaní na toto číslo, ozýva hláška, že volané číslo je mimo prevádzky.

Reklama

Podľa zverejnených faktúr Mesto Piešťany kúpilo na prelome januára a februára tohto roka 62 kusov  mobilných telefónov NOKIA 150 DS 2023 v piešťanskej firme Domoss Technika. Celkovo za ne zaplatilo 2287,8 eura. Štandardná cena prístrojov je približne 40 eur.

Na konci roka 2023 kúpila piešťanská samospráva štyri telefóny Samsung D901 Galaxy S22 5G 128GB DUOS čierny a 34 kusov mobilov Motorola Moto G14 4/128Gb. Za ne rovnakej spoločnosti zaplatila 6068 eur.

Reklama

Samospráva zatiaľ nezverejnila bližšie informácie o  dôvodoch tejto zmeny. Cieľom je zrejme šetrenie finančných prostriedkov. Aktuálne totiž Mesto Piešťany platí za telekomunikačné služby Slovak Telekomu mesačne okolo 1400 eur. Za mobilné služby platí spoločnosti O2 Slovakia okolo 300 eur mesačne. Ohľadom cieľov opatrení sme kontaktovali tlačové oddelenie Mesta Piešťany. Správu doplníme po zaslaní ďalších informácií.

Aktualizácia 5.6.2024 18:15 h
„K výmene telefónov došlo najmä z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je zlepšenie dostupnosti jednotlivých referentov – každý pracovník na úrade má odteraz pridelené telefónne číslo. Druhým dôvodom zmeny služieb je úspora financií. Pôvodná telefonická ústredňa mávala poruchy a pravidelná údržba bola finančne náročná,“ informovala Veronika Bardíková, referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu MsÚ Piešťany.

„Na túto zmenu boli použité financie, ktoré Piešťany získali z finančného podporného programu Európskej únie s názvom FAST CARE. Ide o nenávratné finančné prostriedky vyčlenené Európskou úniou ako prejav solidarity s členskými štátmi a regiónmi, ktoré prijali milióny ľudí utekajúcich pred útočnou vojnou Ruska voči Ukrajine. O prerozdelení týchto financií hlasovalo mestské zastupiteľstvo ešte v roku 2023 a jedna z položiek bola vyčlenená na telekomunikačnú techniku,“ vysvetľuje V. Bardíková.

Podľa jej ďalšieho vyjadrenia občania môžu aj naďalej volať na úrad na telefónne číslo + 421 033 77 65 311 a spojovateľka telefonáty prepojí na konkrétneho zamestnanca. „Toto číslo je a zostane funkčné. Pracovníci úradu budú mobilné zariadenia používať v rámci plnenia pracovných úloh, počas pracovnej doby. V rámci nového paušálu môžu v pracovných záležitostiach telefonovať neobmedzene. Veríme, že zmenou telekomunikačných služieb sa zvýši funkčnosť úradu,“ dodala hovorkyňa.

-th- Ilustr. foto: Nokia

Populárne články