Connect with us

Aktuality

V Trnavskom kraji skončilo v rukách colníkov 55 000 falzifikátov

Published

on

Reklama

Počas roka 2016 odhalili colníci v Trnavskom kraji 55 000 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa tento dostal na trh a predával ako originály, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 1 milión eur.

ShowImage

Reklama

Tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva odhalili trnavskí colníci na pobočkách v Dunajskej Strede a v Brodskom v rámci vykonávania kontrol pri dovoze tovaru z tretích krajín a na Staniciach colného úradu v Senici a vo Veľkom Mederi v rámci kontrol na vnútornom trhu (tržniciach, predajniach). Takmer všetok odhalený tovar pochádzal z Číny.

Ako informoval Jozef Belan, hovorca Colného úradu Trnava trnavskí colníci zadržali pri týchto kontrolách 55 000 kusov tovaru. Išlo najmä o hračky, kuchynské potreby, kabelky, ponožky atď. Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok ich predajom na trhu ako originálnych výrobkov bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na 1 200 000 eur.

Reklama

Najviac zadržaných napodobenín bolo reprodukciami ochranných známok GUCCI, NIKE, NICER DICER, DISNEY, LEGO a iné.

„Upozorňujeme predovšetkým kupujúcich, ktorí sa dajú nalákať na nízke ceny falzifikátov oproti originálnym výrobkom, že práve takýto falšovaný tovar svojou kvalitou, zložením a vyhotovením môže byť pre spotrebiteľa nebezpečný,“ dodal Belan.

-TS Finančná správa Slovenskej republiky-

Populárne články