Úvod Aktuality Trnavská župa sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility

Trnavská župa sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility

REKLAMA
HA PN

Ľudia budú môcť vymeniť cestovný lístok za kultúrny zážitok alebo cestovať v prímestských autobusoch počas jedného dňa bezplatne drive photo. Aj to sú spôsoby, ktorými sa Trnavský samosprávny kraj zapojí do Európskeho týždňa mobility.

Premiérovo je cestujúcim tento rok ponúknutá možnosť voľného vstupu do župných kultúrnych inštitúcií 익스플로러 10 다운로드. V šiestich múzeách, štyroch knižniciach a dvoch galériách sa  až do 16. októbra 2020 stačí preukázať cestovným lístkom s dátumom medzi 16 logic pro x 다운로드. a 22. septembrom 2020.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

„Rozvoj ekologických a nemotorových foriem dopravy je jedna z našich najväčších župných i globálnych výziev Full Windows. Darí sa nám zavádzať inovácie vo verejnej autobusovej doprave, čím prispievame k jej zatraktívňovaniu. Ľudia si obľúbili a hojne využívajú najmä službu Autobus na zavolanie či rodinný cestovný lístok za symbolické 1 euro ps3 게임 다운로드. Mimoriadne ma teší,  že naše tradičné zapojenie sa do Európskeho týždňa mobility je po prvýkrát prepojené s kultúrnym vyžitím,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Záver Európskeho týždňa mobility pripadá na Medzinárodný deň bez áut. V utorok 22. septembra tak budú ľudia môcť cestovať autobusmi prímestskej dopravy bezplatne, ak sa preukážu platným vodičským preukazom.

Cieľom župy je znižovať nepriaznivé vplyvy dopravy na životné prostredie, špeciálne ovzdušie. Preto motivuje svojich obyvateľov využívať verejnú autobusovú dopravu, cyklodopravu alebo chôdzu ako alternatívu k osobnej automobilovej doprave.

Až 27 zamestnancov Úradu TTSK tvoriacich sedem tímov ide v tomto smere príkladom. Participujú totiž v aktuálne prebiehajúcej siedmej edícii národnej kampane „Do práce na bicykli“.

Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA