Connect with us

Aktuality

Traja „puberťáci“ na motorke unikali pred policajtami

Trnavskí dopravní policajti sa v sobotu nestačili čudovať, keď zbadali motocykel, na ktorom sa viezli 3 osoby. Podvečer si policajná hliadka všimla, na ceste medzi obcou Dolné Trhovište a mestom Hlohovec, motorku bez evidenčných čísel, zato s troma pasažiermi. Policajti sa ich okamžite rozhodli zastaviť. Na ich výzvy však vodič nereagoval a namiesto toho začal pred policajtmi nebezpečne unikať.

Published

on

Reklama
Reklama

Počas jazdy mladík niekoľkokrát prešiel v neprehľadných zákrutách do protismeru. Po pár kilometroch vodič zišiel z cesty a všetci traja skončili aj s motorkou v kríkoch. Našťastie sa nikto nezranil.

Šoféroval 16 ročný (ne)vodič

„Dopraváci zistili, že vodičom bol len 16 ročný chlapec, ktorý nemá vodičské oprávnenie. Jeho 14 a 15 roční spolujazdci, ktorí na motorke vôbec nemali čo sedieť, dokonca jazdili bez prilieb. Policajti mladého vodiča oznámili príslušnému dopravnému inšpektorátu, ktorý ho za viaceré porušenia dopravných pravidiel bude riešiť v správnom konaní. Ako mladistvému môže hroziť pokuta 300 eur, prípadne zákaz činnosti až na 1 rok,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

15 ročnému mladíkovi policajná hliadka uložila, za jazdu bez prilby, blokovú pokutu. 14 ročný chlapec ešte nie je v zmysle zákona priestupkovo zodpovedný, preto jeho správanie polícia oznámila na príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na ďalšie konanie.

Reklama

FRAJERINA SA MOHLA SKONČIŤ TRAGICKY

„Upozorňujeme najmä mladých a „nevybúrených“ vodičov, aby sa správali zodpovedne a neriskovali svojou jazdou svoj život ani životy ostatných. Na motorke sa smú, ako spolujazdci, prevážať iba osoby staršie ako 12 rokov a to IBA v takom počte, ktorý je uvedený v technickom preukaze vozidla. Aj keď v tomto prípade bola podmienka veku splnená, traja na motorke rozhodne jazdiť nesmeli. Mladická nerozvážnosť sa teraz našťastie neskončila tragicky. Stačilo ale málo, a ich rodinám by sme museli oznamovať tú najhoršiu správu,“ dodala Z. Antalová.

-red- TS KR PZ v Trnave

Populárne články