Connect with us

Aktuality

Victoria Regia v znamení štyroch živlov

V stredu 20. septembra sa v Piešťanoch zišli kvetinári a floristi na 30. ročníku súťaže Victoria Regia, ktorá je zároveň Majstrovstvami Slovenska vo floristike Skills Slovakia. Súťažili profesionáli, stredoškoláci i žiaci základných škôl.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Žiaci základných škôl tvorili minecraft aranžmány do detskej izby, venčeky na stenu a kytice pre svoj idol. Študenti záhradníckych škôl mali za úlohu naaranžovať dekoráciu do skla na tému voda. Oheň a Zem boli tajnou prácou.

Profesionáli tvorili na tému štyroch živlov – voda, vzduch, oheň a zem. Postupne naaranžovali dekoráciu do skla, svadobnú kyticu, viazanú kyticu a tajnú prácu.

Výstavu diel si môžete pozrieť v KSC Fontána v jeho okolí do 24. septembra.

Reklama

Symbolickou bodkou za súťažou bude v sobotu 23. septembra spanilá jazda na bicykloch, ktorej účastníci budú vyzdobení kvetmi. Tohtoročnou témou spanilej cyklojazdy v rámci podujatia Victoria Regia je svadobná výzdoba. Štart jazdy bude pri Prírodnom kine, cieľ je pri Hudobnom pavilóne v mestskom parku. Traja najkreatívnejší cyklisti budú ocenení.

Autá s kvetinovou výzdobou, ktoré budú súčasťou sprievodu, môžu návštevníci centra Piešťan obdivovať pri fontáne na okraji mestského parku za Kúpeľnou dvoranou. Trasa sprievodu, ktorý odštartuje o 14.00 h, je nasledovná: Balneologické múzeum I. Wintera – Slovan – nemocnica – pešia zóna – Kino Fontána – Balneologické múzeum I. Wintera – Hudobný pavilón v mestskom parku, kde bude vyhlasovanie súťaže o najkrajší bicykel a potom hudobný program. V sprievode pôjdu najskôr autá a po nich bicykle.

Po 15.00 h sa v Hudobnom pavilóne začne hudobný program, keď vystúpi VERONIKA RABADA a kapela PREßBURGER KLEZMER BAND.


-red- Zdroj: Rezort Piešťany Foto: SAKF-SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA KVETINÁROV A FLORISTOV, Rezort Piešťany

Populárne články