Connect with us

Aktuality

Tragické ráno nad Vrbovým. Nehodu neprežil starší muž

V utorok 31. januára krátko pred siedmou hodinou ráno boli záchranári a policajti privolaní k dopravnej nehode na ceste medzi mestom Vrbové a obcou Prašník. Žiaľ vodičovi už nedokázali pomôcť. Čo bolo príčinou nehody polícia vyšetruje. Na mnohých miestach v okrese však bola ráno na cestách poľadovica respektíve námraza.

Published

on

Reklama
Reklama

„Šesťdesiatšesť ročný vodič mal ísť na aute Dacia Sandero smerom z obce Prašník. Po prejazde mierne pravotočivej zákruty zišiel, z doposiaľ nezistených príčin, vpravo mimo cestu a ľavou prednou časťou auta narazil do stromu. Pri nehode utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave, Zlatica Antalová.

O záchranu muža sa snažili hasiči z Piešťan, žiaľ po príchode mohli už len konštatovať, že o vozidle sa nachádza zakliesnená osoba v bez známok života. „Pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia bola následne vyslobodená. Na mieste udalosti bol skonštatovaný exitus,“ informovala Lena Košťálová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Presné príčiny a okolnosti nehody, ako aj to, či muž mohol byť pod vplyvom alkoholu, budú predmetom policajného vyšetrovania. Na miesto tragédie bol privolaný aj znalec z odboru cestnej dopravy.

„Apelujeme na vodičov, aby jazdili opatrne a nepodceňovali zradnosť mokrých a namrznutých ciest. Rovnako nepodceňujte technický stav vozidla a najmä počas zimného obdobia nezabúdajte na správne pneumatiky. Dávajte si na cestách pozor. Radšej prísť do cieľa svojej jazdy o niekoľko minút neskôr, ako neprísť vôbec,“ uzatvára Z. Antalová.

Reklama

-red- / TS KR PZ v Trnave / KR HaZZ v Trnave Foto: KR PZ v Trnave / KR HaZZ v Trnave

Populárne články