Connect with us

Aktuality

Toalety na poliklinike kontrolovali hygienici, stav je aj po týždňoch rovnaký

Published

on

Reklama
Reklama

Jednou z tém, ktorými sa obyvatelia zaoberali na stránke Odkaz pre starostu v tomto roku, bol aj stav WC na piešťanskej poliklinike. Požiadavku o kontrolu hygienika a vyjadrenie, či zodpovedajú aspoň minimálnym štandardom na hygienické zariadenia, podala pani Mária z Piešťan ešte 20. októbra.

IMG_9291„Dobrý deň, budovu polikliniky v Piešťanoch má v správe organizácia „Nemocnica Alexandra Wintera, n.o.“ a Mesto Piešťany nemôže zasahovať do majetkových práv uvedenej organizácie. Na základe Vášho podnetu sme listom podali podnet na Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trnava, ktorý bude v predmetnej veci postupovať v rámci ich zákonných kompetencií. List podania bol zaslaný na vedomie aj Nemocnici A. Wintera v Piešťanoch,“ odpísal jej týždeň na to Peter Mihálik z Oddelenia IT a majetkových služieb Mestského úradu Piešťany.

 

„Vécka“ na poliklinike preverovali pracovníci hygieny aj osobne za prítomnosti zástupcov nemocnice začiatkom novembra. Podľa stanoviska regionálnej hygieničky Ľubice Kollárovej: „Zariadenia pre osobnú hygienu sú vo vyhovujúcom stave len na prvom poschodí, kde už boli vykonané rekonštrukčné práce.“  Ďalšie toalety by vraj mali byť podľa zástupcov nemocnice zrekonštruované do februára 2016. Po tomto termíne plánujú hygienici z stav sociálnych zariadení znovu skontrolovať.

Reklama

IMG_9284Pani Mária však tým nepovažuje problém za uzavretý. „Problém s nevyhovujúcimi toaletami nepovažujem za vyriešený. Podnet na Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trnava je len prvým krokom k vyriešeniu situácie na poliklinike,“ napísala v diskusii pod svojím príspevkom. Aj ďalší diskutujúci s ňou súhlasí: „Podnet bude vyriešený, keď budú WC na poliklinike opravené a udržiavané v čistote majiteľom (správcom polikliniky).“

IMG_9272Situáciu sme si preverili aj my a nezostáva nám nič iné, len s posledným diskutujúcim súhlasiť. Pri našej návšteve v posledný pracovný deň roka boli toalety čisté iba na prízemí. Na poschodí na ženských WC chýbali dosky, v jednom bol pokazený splachovač a voda tiekla prúdom do kanalizácie. Pod radiátorom na pánskych toaletách stála voda a pri pohľade na špinavé steny, dvere, hrdzavé radiátory a tečúcu len studenú vodu rozhodne nemáte pocit, že ste v „modernom“ zdravotníckom zariadení, kde sa denne pohybujú desiatky pacientov.

IMG_9282IMG_9280IMG_9278Že zdravotníctvo nemá peniaze počúvame na každom rohu, ale je naozaj taký problém za niekoľko týždňov toalety aspoň natrieť, opraviť, dokúpiť pár WC dosiek či nových kief? Jeden šikovný údržbár by to predsa zvládol za pár dní…

O vyjadrenie sme požiadali aj zástupcov Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch, na odpoveď ešte čakáme.

-ad-

Populárne články