Connect with us

Aktuality

Budúcnosť kempu nie je Piešťancom ľahostajná. Prišli sa naň pozrieť desiatky ľudí

Možnosť nahliadnuť do areálu bývalého Kempingu Lodenica prilákala desiatky ľudí. Stretli sa v piatok 13. októbra, aby videli v akom stave sa nachádza niekoľko rokov uzavretý autokemping a objekty v ňom, ale zaujímali ich tiež plány do budúcna, o ktorých sa po prehliadke diskutovalo.

Published

on

Reklama

Pri vstupe do areálu, kde o 17-tej začínala komentovaná prehliadka, si návštevníci mohli pozrieť výstavu historických fotografií Ako sa kempovalo v Piešťanoch. Tie dokumentujú areál kempingu od jeho vzniku až po uzavretie pred niekoľkými rokmi.

Po kempingu sprevádzal účastníkov Miroslav Sulák z Caravan clubu Piešťany. Dozvedeli sa viac o areáli, o udalostiach v ňom a i o zážitkoch, ktoré sú s ním spojené. Na vlastné oči videli stav zelene, objektov či sociálnych zariadení, ktoré bude treba pred potencionálnym opätovným spustením dať do poriadku.

Reklama

Môže sa tak udiať za predpokladu, že sa Mestu Piešťany podarí získať areál autokempingu do vlastníctva. Aktuálne sa čaká na stanovenie ceny nehnuteľnosti po oddelení pozemkov, ktoré majú pripadnúť Slovenskému vodohospodárskemu podniku, keď na nich, alebo v ich blízkosti má majetok, o ktorý sa stará. Mesto Piešťany by sa mohlo dostať pri zachovaní verejnoprospešného účelu k pozemkom a objektom za desatinu ceny znaleckého posudku.

Reklama

Po fyzickej prehliadke nasledovala v piatok ešte diskusia v Pivovare ŽiWell, kde si účastníci mohli pozrieť ešte viac fotografií z histórie kempingu a tiež rozvinúť debatu o jednotlivých témach spolu poslancami mestského zastupiteľstva Marcelou Sedlákovou, Michalom Fialom a Marianom Seitlerom.

-th- Foto: m

Populárne články