Connect with us

Aktuality

Teplická bude hotová koncom júna

Published

on

Reklama

Ukončenie stavebných prác a uvedenie zrekonštruovanej ulice do predčasného užívania je plánované na 30. júna. Dnes prevádzajú na poslednej časti opravovanej komunikácie stavbári iba drobné úpravy. Zákaz vjazdu (okrem dopravnej obsluhy) stále platí.

[singlepic id=15019 w=320 h=240 float=right]Termín dokončenia Teplickej ulice bol pôvodné plánovaný na desať mesiacov od odovzdania staveniska (30. júla 2010), teda do konca mája 2011. Neskôr sa dokončenie posunulo na polovicu júna. Dôvodom mali byť zimné mesiace, kedy stavba dostala dvoj až trojtýždňový sklz oproti plánu. Definitívny dátum uvedenia do predčasného užívania je 30. jún.

Reklama

„Následne sa budú odstraňovať vady a nedorobky, kompletizovať dokladová časť a v priebehu júla bude požiadané o kolaudáciu  celej stavby,“ vysvetlila Eva Pobjecká, vedúca odboru správy Mestského úradu Piešťany. „Stavba bola realizovaná po etapách a po etapách bola dávaná do predčasného užívania. Presný termín kolaudácie celej stavby zatiaľ nie je stanovený,“ dodala. So slávnostným odovzdávaním dokončenej stavby sa nepočíta.

Podľa Evy Pobjeckej zostala cena celého diela bez DPH nezmenená 1 830 342,24 eur. Celková cena sa však navýšila kvôli nárastu dane z pridanej hodnoty z 19 na 20 % v tomto roku.

Reklama

[singlepic id=15020 w=320 h=240 float=left]Rekonštrukciu Teplickej ulice na začiatku sprevádzali problémy s jestvujúcimi inžinierskymi sieťami, ktoré boli príliš vysoko. Prvá etapa vykazuje po niekoľko mesačnom užívaní nedostatky. Vodiči sa sťažujú na zle osadené kanalizačné poklopy v časti od križovatky s Bratislavskou cestou po Radlinského ulicu. Pri sídlisku „Pentagon“ sa po dažďoch držala na vozovke voda a tesne pri Bratislavskej je na chodníku prepadnutá dlažba. Naopak pozitívne ohlasy majú v časti od križovatky so Sládkovičovou zábrany, ktoré na chodníkoch nedovolia parkovať arogantným vodičom.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články