Connect with us

Aktuality

Značky z Dlhej vraj boli v potoku

Published

on

Reklama
Reklama

Čiastočná rekonštrukcia Dlhej ulice sa začala vo štvrtok 9. júna, v sobotu bola dokončená. Napriek tomu, že stavebné práce netrvali dlho, ozvali sa viacerí nespokojní obyvatelia Piešťan. Jeden z nich si myslí, že o stavebná firma nesplnila svoje povinnosti a práce na vozovke riadne neoznačila.

[singlepic id=15008 w=320 h=240 float=right]„Po ukončení prác v tento deň, zostali na vozovke odfrézované pásy, nikde však nebola osadená jediná prenosná dopravná značka, ktorá by upozorňovala na nerovnosti na vozovke. Na ceste zostali úlomky asfaltu. Videl som niekoľko áut prudko brzdiť pred týmito pásmi. V piatok ráno bol stav rovnaký,“ napísal nám L. Bielický, projektant dopravných stavieb.

Monika Kováčová, referentka marketingu a subdodávky Služieb mesta Piešťany, na toto tvrdenie reagovala: „Problémy sa hľadajú tam, kde nie sú. Dlhá ulica bola v katastrofálnom stave. My sme našli prostriedky a vyriešili sme problém obyvateľov, aby tá cesta bola dobrá. Značka tam určite bola, lebo ja som to osobne kontrolovala. Niekto ju hodil do potoka a druhý videl, že tam nie je, tak my sme tam museli dávať ďalšiu. A toto sa nám stáva bežne, aj keď robíme vodorovné značenie. My si označíme a ľudia nám po tom chodia, značky nám kradnú, odhadzujú. A keď to niekto vidí, povie, že my sme si nesplnili povinnosť.“

[singlepic id=15007 w=320 h=240 float=left]Ďalej uviedla, že frézovanie do hĺbky troch centimetrov prebehlo vo štvrtok, v piatok nasledovalo adhézne striekanie a v sobotu asfaltovanie. Za označenie rozkopávky na ceste sú podľa jej slov zodpovední stavbári. „Firma mala uzavretú zmluvu a musela dodržiavať podmienky. V tomto prípade bola vystavená objednávka, čo je nižšia forma zmluvy, tým pádom musia byť dodržiavané podmienky pri stavebných prácach. Takže značku tam každý stavbár musí dať,“ konštatovala M. Kováčová.

Reklama

Majiteľ stavebnej firmy Miroslav Mikulek na otázku ohľadom označenia rekonštrukcie reagoval: „Viete, ako je to so značkami. Dáme tam značky a potom sú ukradnuté alebo zhodené alebo v tom potoku. V piatok sme tam dali ďalšie a v sobotu sme to brali preč.“

Autor: M. Palkovič Foto: L. Bielický

 

Populárne články