Connect with us

Aktuality

TAVOS oznámil meno nového riaditeľa aj zvýšenie cien

Published

on

Reklama

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) má od decembra nového generálneho riaditeľa. Regionálnu akciovku, ktorá zásobuje okresy Trnava, Hlohovec, Piešťany a časť z Nového Mesta nad Váhom povedie Radoslav Jakab, bývalý generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Zmeny pripravuje TAVOS aj v cenách vodného a stočného, ktoré sa od januára zvýšia. Domácnosť so štyrmi členmi zaplatí podľa prepočtov vodární mesačne približne o euro viac.

voda

Reklama

REKLAMA
trhy slniecko

Gálik skončil v septembri

Reklama

Firma TAVOS dlhodobo bojuje s ekonomickými problémami. Síce buduje nové vodovody a kanalizácie, ale jej tržby sa nezvyšujú. Čeliť tomu chcela rozdelením na vlastnícku a prevádzkovú spoločnosť. Na poslednom valnom zhromaždení k tomu však neprišlo. Akcionárom vraj chýbali ekonomické analýzy.

Personálne zmeny v TAVOSe odštartovali už v septembri 2014. Podľa informácií na stránke spoločnosti sa novým predsedom predstavenstva Trnavskej vodárenskej spoločnosti stal  Marián Lesanský. Do funkcie ho menovala dozorná rada spoločnosti potom, čo vzala na vedomie rezignáciu doterajšieho predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Mareka Gálika. Marián Lesanský zastával v spoločnosti funkciu člena predstavenstva a technicko-prevádzkového a investičného riaditeľa. Po svojom menovaní bol súčasne poverený aj vedením Úseku generálneho riaditeľa. Na uvoľnenú pozíciu člena predstavenstva bol zároveň menovaný riaditeľ ekonomiky, financií a obchodu spoločnosti  Ivan Ščasný.

Svoju funkcie berie ako výzvu

375b102Následne vodárne vypísali výberové konanie na generálneho riaditeľa. Na základe výsledkov výberového konania predstavenstvo do tejto funkcie vymenovalo od 1. decembra Radoslava Jakaba.  Podľa informácií z TAVOSu uviedol, že si dôveru predstavenstva váži a chce nadviazať na svoje doterajšie skúsenosti. „Beriem túto pozíciu ako ďalšiu výzvu. Verím, že sa mi spolu s kolegami podarí zlepšiť fungovanie spoločnosti po každej stránke,“ uviedol nový šéf vodární.

Ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS pôsobil Jakab od roku 2011. Predtým pracoval ako predseda predstavenstva firmy Infoservice a osem rokov viedol v Slovenskej sporiteľni oddelenie financovania nehnuteľností. V júni 2014 oznámil svoj odchod z bratislavských vodárni a nahradil ho technický riaditeľ Stanislav Beňo.

Od nového roku zaplatíme za vodné a stočné viac

Trnavské vodárne oznámili aj zvýšenie cenu vodného a stočného od januára 2015. Za výrobu a dodávku pitnej vody verejným vodovodom zaplatíme za  1 m3 0,8743 Eur s DPH. V tomto roku to bolo 0,8414 €. Za výrobu a distribúciu pitnej vody sa cena zvýšila na 0,7176 Eur s DPH oproti tohtoročnej sadzbe 0,7049 €/m3 s DPH.  Odvedenie a čistenie odpadovej vody verejnou kanalizáciou nás bude stáť 1,2910 Eur s DPH/m3, v roku 2014 to bolo 1,2350 Eur s DPH.  Podľa výpočtov TAVOSu to predstavuje priemerné mesačné zvýšenie platieb (sumárne vodného aj stočného) na 1 osobu o 0,235 €.

(A. Drahovská, Zdroje: LinkedIn, www.bvs.sk, www.tavos.sk)

Populárne články