Connect with us

Aktuality

Vilu Löger kraj predá ako prebytočný majetok

Published

on

Reklama

Jedným z bodov dnešného krajského zastupiteľstva v Trnave bolo aj oficiálne zrušenie internátu a školskej jedálne elektrotechnickej priemyslovky pri Kolonádovom moste. Podľa výsledku hlasovania atraktívnu budovu pri Váhu kraj ako prebytočný majetok ponúkne do obchodnej súťaže a následne môže predať záujemcovi s najvyššou ponukou.

internat spse

Reklama

REKLAMA
trhy slniecko

Snaha všetkých piešťanských poslancov, ktorí sa aj v diskusii postavili za spoločný návrh predesený Jozefom Drahovským, aby krajské zastupiteľstvo nezaradilo tento majetok do predaja, nestačila a hoci z 37 prítomných hlasovalo za 14 poslancov, ostatní sa zdržali alebo boli proti. Následne odhlasovali jeho zaradenie do obchodnej verejnej súťaže. „Môj názor je, že mohli počkať na vyjadrenie nových členov mestského zastupiteľstva v Piešťanoch, ktorí  zatiaľ nemali možnosť prísť s návrhom, ako budovu využiť na verejno prospešný účel. Nový primátor Piešťan a krajský poslanec Miloš Tamajka dokonca vyslovene prosil osobne predsedu Tibora Mikuša aj celé zastupiteľstvo, aby odložili toto rozhodnutie, ale nemal úspech,“povedal pre PNky Jozef Drahovský. Predseda Trnavského samosprávneho kraja podľa neho argumentoval tým, že starostlivosť o prebytočný majetok kraj stojí každý rok nemalé peniaze a trval na zaradení budovy do predaja.

Reklama

Budovu tak kraj ponúkne v obchodnej verejnej súťaži do predaja a o budúcom majiteľovi potom opäť rozhodne krajské zastupiteľstvo. „Jedná sa o verejnú súťaž, kde kúpna cena nie je určená, navrhuje ju kupujúci. Zábezpeka, ktorá je zväčša 10 percent z ceny v znaleckom posudku, je pre tento bod 79 500 EUR. Ak v stredu odhlasujeme zaradenie tejto vily do verejného predaja, môže sa ktokoľvek, kto splní podmienky, prihlásiť a ponúknuť kúpnu cenu. Potom, samozrejme, bude znova na zastupiteľstve, či to za ponúkanú cenu povolí odpredať,“ uviedol vo svojom blogu Jozef Drahovský.

(red – aktualizované, upravené 18.12.)

Populárne články