Úvod Aktuality Svetový deň cestovného ruchu aj s 3D prehliadkami, aplikáciami či využitím industriálneho...

Svetový deň cestovného ruchu aj s 3D prehliadkami, aplikáciami či využitím industriálneho dedičstva

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Mestská knižnica mesta Piešťany a Piešťanské informačné centrum (PIC) sa v tomto roku opäť zapojili do rozvoja myšlienky podpory turizmu podujatiami na oslavu Svetového dňa cestovného ruchu, ktoré odštartovali v stredu 23. a potrvajú až do stredy 30. septembra. V rámci nich sa včera podelil v PIC-ku so svojimi cestovateľskými zážitkami z Venezuely s plným auditóriom učiteľ a hudobník Peter Remiš, dnes, v stredu 24 트위치 동영상 다운로드. septembra dopoludnia si návštevníci v tých istých priestoroch mohli prezrieť 3D virtuálnu prehliadku Myjavy a popoludní o 17-tej trojrozmerne predstavia organizátori v klube AkSen mesto Levoča. Výstavu fotografií z Česka, ku ktorej bola vytvorená aj aplikácia Czech Film Trips si môžete pozrieť v knižnici a vyvrcholením podujatia bude prezentácia projektov a aktivít Moravsko-sliezskeho kraja v stredu 30 엠씨더맥스 전집 다운로드. septembra o 11,00 h opäť v piešťanskej knižnici. Zástupcovia bývalého baníckeho regiónu na nej okrem iného predvedú, ako sa dá aj industriálne dedičstvo turisticky využiť.

IMG_7528Ako uvádzajú organizátori v tlačovej správe podujatia, tak ako v predchádzajúcich ročníkoch Mestská knižnica opäť ponúka možnosť pozrieť sa na cestovný ruch inak ako turista 이누야샤 완결편 게임 다운로드. Tohtoročný 36. ročník osláv Svetového dňa cestovného ruchu sa nesie v duchu témy „Miliarda turistov, miliarda príležitostí“. Vychádza z myšlienky, ktorú vyjadril generálny tajomník Svetovej organizácie turizmu (UNWTO) Taleb Rifai pri zahájení tejto kampane na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu World Travel Market (WTM) 2012 v Londýne Mamma Mia1 download. „Predstavte si rozdiel, ktorý môže urobiť jeden turista, tým že zavedie malú zmenu, od používania uterákov viac ako jeden deň až po najatie miestneho sprievodcu alebo kupovanie lokálnych produktov. Teraz si predstavte, že by sa tieto jednoduché aktivity vynásobili jednou miliardou; toto je sila jednej miliardy turistov.“

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Piešťanský program sa začal v stredu 23 Sandol Gothic download. septembra o 18-tej rozprávaním Petra „Punta“ Remiša o svojich cestovateľských zážitkoch s názvom Fajnovka v pralese. Beseda v Piešťanskom informačnom centre bola spojená s premietaním fotografií a čítaním z jeho venezuelského denníka.

Ďalšie dve podujatia sú venované používaniu nových informačných technológii v cestovnom ruchu. Prvé z nich, Myjava virtuálne – 3D virtuálna prehliadka, 3D webový portál, bolo prezentované v PIC-ku vo štvrtok 24 미래에셋 증권 hts 다운로드. septembra o 10.00 h. Virtuálna prehliadka Levoče sa uskutoční dnes, 24. septembra o 17.00 h v priestoroch klubu AkSen – Aktívny senior (Teplická 58).

levoca_email„Pri prehliadke sa návštevníci dozvedia, ako jednotlivé informačné systémy poskytujú pre rôzne platformy moderný spôsob prezentácie ako je napríklad Turistický sprievodca, hlasový sprievod v rôznych jazykových mutáciách, virtuálne prehliadky, ďalej trojrozmerné virtuálne prehliadky, používanie GPS máp, možnosť použitia na mobilných telefónoch a tabletoch“ uvádza tlačová správa Download Android Studio 2.0. Záujemcovia tak majú možnosť spoznať nové produkty cestovného ruchu s využitím moderných technológií, virtuálne navštíviť a prežiť atmosféru v  najnavštevovanejších a najzaujímavejších turistických mestách na Slovensku.

Počas týždňa osláv od 23. do 30. septembra sa koná v priestoroch Mestskej knižnici mesta Piešťany aj zaujímavá výstava Česko – krajina ako z filmu Kung Fu Panda 3. „Prostredníctvom fotografií mapuje miesta, ktoré preslávili Česko na striebornom plátne a predstavuje Českú republiku ako krajinu filmových príbehov (natáčali sa tu napr. filmy Amadeus, Mission: Impossible, Iluzionista či Casino Royale). K projektu bola vytvorená aplikácia Czech Film Trips, ktorú si môžu záujemcovia stiahnuť do smarfónov a  vydať sa s jej pomocou po stopách svojich obľúbených filmových hrdinov a svetových filmových príbehov Download the dart editor. Výstava je pripravovaná v spolupráci s Českou centrálou cestovného ruchu – CzechTourism Slovensko. ČCCR – CzechTourism je príspevkovou organizáciou Ministerstva pre miestny rozvoj ČR. Jej hlavnou aktivitou je propagácia Českej republiky ako atraktívnej turistickej destinácie doma i v zahraničí,“ približujú prehliadku návštevníkom organizátori 안드로이드 다중 다운로드.

Vyvrcholením osláv Svetového dňa cestovného ruchu pod záštitou Mestskej knižnice mesta Piešťany bude prezentácia Moravsko-sliezskeho kraja – projektov a aktivít, ktoré pod týmto názvom realizuje región na severe Moravy. David Karčmář z organizácie Moravian-Silesian Tourism bude prezentovať ponuku turistických možností, vrátane krajom realizovaných projektov. Karolína Rycková z NKP Dolní oblast Vítkovice ukáže, ako možno obnoviť a využiť aj industriálne banícke dedičstvo. Vďaka ich projektu sa Dolní oblast Vítkovice v roku 2014 stala štvrtým najnavštevovanejším turistickým cieľom v ČR. Návštevníci sa tak dozvedia napríklad viac o podpore technických pamiatok a atraktivít pod názvom Technotrasa či o využití Beskydskej a Jeseníckej bežkárskej/cyklo magistrály. Hlavným usporiadateľom podujatia je organizácia pre regionálny rozvoj Moravian-Silesian Tourism, Ostrava-Vítkovice v spolupráci s Českou centrálou cestovného ruchu – CzechTourism Slovensko. Podujatie sa uskutoční 30. septembra o 11.00 h v Mestskej knižnici. Prezentácia je určená študentom cestovného ruchu, pracovníkom organizácií pôsobiacich v tejto oblasti (cestovné kancelárie, hotely…), ale aj širokej verejnosti.

dolní vítkovice plagat_nahlad

Zdroj: Tlačová správa podujatia (upravené)

REKLAMA