Connect with us

Aktuality

Štúdium angličtiny prirodzenou cestou už aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Naučiť študentov správne vyslovovať, pýtať sa, odpovedať a tvoriť správne vetné konštrukcie ihneď na hodine. To je cieľom Direct method for English (DME), ktorú 21. septembra v Kursalone predstavili lektori jazykovej školy CM Language.

[singlepic id=19967 w=320 h=240 float=right]S DME sa nemôže stať, že by študent zabudol to, čo sa naučil na predchádzajúcej hodine, pretože sa veľká časť látky stále opakuje. Jednou zo zásad je učenie sa prirodzenou cestou, podobne ako sa deti učia svoj materinský jazyk. Najprv ho počúvajú, potom začnú rozprávať a až neskôr čítať a písať. Deti rozprávajú bez toho, aby poznali gramatické javy.

Reklama

Pri Direct method for English sa lektori na jednotlivých hodinách striedajú. Výhodou je, že študenti počujú rôzne prízvuky, spoznajú rôznych ľudí a to ich lepšie pripraví na praktické využívanie jazyka.

Učiteľ na hodinách zachováva prirodzené tempo konverzácie. Aj keď zo začiatku študenti môžu považovať takýto spôsob vedenia hodiny za prekvapujúci, čoskoro si na to zvyknú. Rýchle tempo študentovi umožní porozumieť rozhovorom v cudzom jazyku v prirodzenej rýchlosti.

Reklama

[singlepic id=19968 w=320 h=240 float=left]Finálnym výsledkom pre študenta sú: dynamické hodiny, na ktorých konverzuje 5 až 6 krát častejšie, učenie sa jazyka prirodzenou cestou – rozprávaním, postupné odbúravanie strachu z rozprávania, pripravenosť študenta na reálne anglicky-hovoriace prostredie.

„Neznamená to, že DME je jediná dobrá metóda a iné sú zlé. Koľko ľudí toľko chutí. Je to alternatíva, ktorá sa vo svete osvedčila,“ zhodnotil lektor jazykovej školy CM Language Marek Kalinčík. Potom spolu so svojimi kolegami potencionálnym študentom predviedli, ako vyzerajú hodiny s Direct method for English:

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=_oDh2gJy0YM[/youtube]

[nggallery id=1097]

Autor: -PR-

Populárne články