Connect with us

Aktuality

Coworking môže vyriešiť vaše problémy

Published

on

Reklama
Reklama

Pracujete z domu a už toho máte plné zuby? Chýba vám spoločnosť a prípadne občas aj pomoc a rada? Potrebujete sa stretnúť s klientom, ale domov ho brať nechcete a v reštaurácii nemáte dostatočné súkromie? Tak neváhajte a navštívte piešťanský Coworking club.

[singlepic id=19969 w=320 h=240 float=left]Coworkingové centrum je Piešťanoch, kde môžete zdieľať spoločné kancelárske priestory s ďalšími ľuďmi za rozumné peniaze a mať okolo seba komunitu, ktorá je ochotná pomôcť, je otvorené od pondelka 19. septembra. Sídli na Hviezdoslavovej ulici priamo v centre mesta. Zaparkovať sa dá v blízkom nákupnom centre. “Začínajúci, či malí podnikatelia dnes majú celkom problém prenajať si vlastnú kanceláriu a platiť drahé nájomné. Mnohí často pracujú sami a to zle vplýva na ich psychiku. Práve preto vznikol Coworking club, ktorý ponúka východisko z týchto situácií,“ hovorí koordinátor projektu Jozef Malík. „Ak ste samostatne pracujúci odborník, určite vás už veľakrát napadlo, aká vie byť práca z domu otravná. Áno, má svoje výhody, ale osamelosť tohto pracovného štýlu vie po čase pekne liezť na nervy. Pracovať aspoň občas medzi ľuďmi nie je len vítaným spestrením, ale aj praktickým riešením oddelenia pracovného a voľného času, zvyšuje [singlepic id=19971 w=320 h=240 float=right]produktivitu a synergický efekt využitia schopností ostatných členov pomáha biznisu. Toto si už mnoho profesionálov na vlastnej koži overilo v coworkingových centrách, ktoré v posledných rokoch začali vznikať po celom svete. Dokonca aj na Slovensku ich už zopár funguje napríklad v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, či v Košiciach,“ vysvetľuje ďalej J. Malík.

Priestory centra sú vybavené štýlovým kancelárskym nábytkom, rýchlym internetom a zdieľanou sieťovou tlačiarňou. Súčasťou je  tiež zasadacia miestnosť, sociálne [singlepic id=19976 w=320 h=240 float=right]zariadenie a samozrejmosťou je oddychová časť s kuchynkou a terasou. Záujemcovia majú na výber z dvoch variant členstva. Mesačný paušál pre stálych členov je za 99 eur a 10 vstupová permanentka pre príležitostných návštevníkov za 69 eur. Vyskúšajte, či vám tento spôsob práce vyhovuje, Coworking klub pri príležitosti svojho otvorenia ponúka na prvý mesiac zvýhodnené ceny za využívanie priestorov. Celomesačný prístup za 69 eur a desaťvstupovú permanentku za 49 eur. Informácie tiež na www.coworking-piestany.sk.

 

Reklama

Zopár informácií o coworkingu

Coworking je relatívne nový pojem, ktorý vznikol v roku 2005 v San Franciscu. Doslovný preklad znamená spoluprácu, ale v tomto prípade ide o zdielanie spoločných kancelárskych priestorov profesionálmi, nezávisle od seba vykonávajúcich svoju vlastnú prácu.

[singlepic id=19977 w=320 h=240 float=left]Coworking poskytuje ideálne podmienky pre samostatnú pracovnú činnosť, ale aj možnú spoluprácu na väčších projektoch. Nakoľko existujúce coworking centrá sú sídlom konzultantov, poradcov, PR manažérov, právnikov, účtovníkov, freelancerov, tlmočníkov, IT špecialistov a mnohých iných odborníkov, toto prostredie podporuje kreativitu pri vlastných pracovných zámeroch, ale hlavne aj vzťahovú synergiu. Dokáže vytvárať funkčné spriatelené komunity profesionálov a elegantne rieši väčšinu nedostatkov práce z domova od pocitu osamelosti, pracovnej disciplíny, až ku skonom k workoholizmu.

 

Coworking v prvom rade znamená:

pracovať v profesionálnom prostredí s kompletným zázemím,

byť maximálne efektívny a získavať novú motiváciu,

zostať nezávislý, ale pracovať v komunite.

 

Výhody coworkingu:

pracovné miesto

rýchly internet

tlačiareň, scanner, kopírka

zasadacia miestnosť s vybavením

občerstvenie

poloha v centre mesta

[nggallery id=1072]

Populárne články