Connect with us

Aktuality

Stanislav Štepka oslavuje sedemdesiatku

Published

on

Reklama
Reklama

Zakladateľ Radošinského naivného divadla a čestný občan mesta Piešťany sa 26. júla dožil životného jubilea. Absolvent piešťanského gymnázia je uznávaným dramatikom, textárom a scenáristom. Čestné občianstvo mu bolo udelené vlani, pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch.

[singlepic id=39581 w=520 h=340 float=center]

„Mnohí mi hovorili, že by som sa mal venovať niečomu inému. Nevedel som to. Veľmi som chcel hovoriť z javiska nové myšlienky, aj keď myšlienky ešte neboli nijaké. Keď sa chce človek poučiť na vlastných chybách, tak toto bola taká ukážková záležitosť. Najprv treba niečo vedieť a potom to hovoriť. A hovoriť to zrozumiteľne a nahlas,“ zaspomínal na svoju prvú hru Stanislav Štepka začiatkom minulého roka, keď Radošinské naivné divadlo oslavovalo 50 rokov.

Vtedajší študent Pedagogickej fakulty v Nitre sa nedal odradiť. Založil autorské divadlo, ktoré sa preslávilo ešte pred rokom 1989 a dodnes má vypredané predstavenia po celom Slovensku, vrátane piešťanského Domu umenia.

Reklama

Počas divadelných prázdnin sa Stanislav Štepka venuje svojmu ďalšiemu projektu. S ochotníkmi z divadla Hlavina v svojej rodnej obci nacvičuje hru, ktorá bude mať premiéru počas Radošinských Vianoc. Aj to je dôkaz toho, že jubilant má stále energie na rozdávanie.

Gratulujeme!

Prečítajte si aj: Štepka píše smutné veci tak, aby sa na nich ľudia smiali

(red)

Populárne články