Connect with us

Aktuality

Sprievodcu posypali korením i perím a poliali termálnou vodou

Published

on

Reklama
Reklama

Asociácia Historických hotelov Slovenska sídliaca v Piešťanoch má prvého sprievodcu po zariadeniach svojich členov. Predstavenie a „krst“ brožúry sa konali vo štvrtok 14. apríla na pôde najnovšieho člena asociácie, v hoteli Amade Chateau vo Vrakúni. Sprievodcu pri tejto príležitosti poliali termálnou vodou pre relaxačný a wellness zážitok, posypali perím z vankúša pre pohodlný spánok a korením pre výnimočný gastronomický zážitok.

[singlepic id=12420 w=320 h=240 float=left]Čestnú úlohu uviesť sprievodcu Historických hotelov Slovenska do života prijal generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Peter Belinský, ktorý ochutil sprievodcu korením a zaželal cestovnému ruchu na Slovensku, aby bol dostatočne pikantný. Miloš Kmety, riaditeľ Európskej cestovnej poisťovne rozvíril okolo sprievodcu vznášajúce sa perie z vankúša a zaprial všetkým návštevníkom Historických hotelov pohodlný spánok. Daniela Miháliková riaditeľka piešťanského hotela Sandor Pavillon a zároveň prezidentka HHS pokropila sprievodcu  termálnou vodou a vyslovila želanie: „Soľ je nad zlato, ale voda je nad soľ, lebo voda znamená život. Z hľadiska cestovného ruchu sú slovenské vody lákadlom návštevníkov, preto  odprevádzam tohto sprievodcu do života s vodou, aby mal hodnotný život a prilákal veľa turistov.“

Podľa generálneho riaditeľa Petra Belinského sú Historické hotely Slovenska vzorovým príklad v slovenskom cestovnom ruchu, pretože dokázali spojiť sily, čo je na Slovensku pozitívne  a nečakali len  na pomoc štátu, ale sami investovali vlastné finančné prostriedky na propagáciu a vytvorili produkt.

„Historické hotely Slovenska vznikli v roku 2009, v čase, kedy kríza najvýraznejšie ukazovala svoju tvár aj na Slovensku. V čínštine pozostáva slovo kríza z dvoch znakov: prvý vyjadruje nebezpečenstvo a druhý príležitosť. S radosťou konštatujem, že sedem zakladajúcich členov bolo označených ako sedem statočných, ktorí napriek nebezpečnej ekonomickej situácii vyvinuli aktivitu a chopili sa príležitosti,“ povedal predseda združenia Michal Čuridlo, ktorý bol iniciátorom založenia HHS.

Reklama

Predstavenia a „krstu“ sprievodcu sa ako hosť zúčastnil Pavel Šimove,  viceprezident Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu, ktorý predstavil pobytové balíčky zaujímavých trás s návštevou prírodných krás a kultúrnych pamiatok, ktoré vypracovali špeciálne pre HHS.

Historické hotely Slovenska združené v asociácii majú spolu približne  200 izieb a komnát, z ktorých sa žiadna neopakuje tvarom. Vek členských hotelov je v rozmedzí od 99 do približne 600 rokov.

[nggallery id=653]

Autor: TS HHS/db Foto:HHS

 

Populárne články