Connect with us

Aktuality

Číňania chcú investovať, ponúkli im hotel Slovan a kúpalisko Sĺňava

Published

on

Reklama

Číňania investujú po celom svete a neobchádzajú ani Slovensko. Do Piešťan zavítala v sobotu 16. apríla delegácia spoločnosti SEPCO3. Čínska firma, ktorej obrat je väčší ako ročný rozpočet Slovenska sa zaoberá predovšetkým energetickým priemyslom, ale svoje aktivity smeruje aj do oblasti cestovného ruchu a kúpeľníctva. Okrem niekoľkých hotelov vlastní v Číne i kúpele.

[singlepic id=12406 w=320 h=240 float=left]Čínsku delegáciu prijal primátor Remo Cicutto, ktorý im predstavil mesto, jeho históriu a fungovanie. Vysvetlil im, že Piešťany sú okrem kúpeľov, či elektrotechnického priemyslu, mestom kultúry a športu. Predsedovi predstavenstva spoločnosti Wang Lujunovi sa páčilo ticho a pokoj, ktoré ho upútali ako prvé po príchode. Spolu s primátorom sa delegácia prešla po Kukučínovej ulici, pešej zóne, popri Slovane, pozreli si Kursalon a cez Beethovenovu prešli do hotela Sandor Pavillon, kde mali obed a ďalší program. Predsedu predstavenstva Wang Lujuna zaujali počas prehliadky mohutné stromy v parku, doma vraj také nemajú.

Reklama

[singlepic id=12410 w=320 h=240 float=right]Čínska delegácia rokovala na Slovensku o možnostiach investícií do energetiky, ale zaujímala sa aj o cestovný ruch. Preto im v Piešťanoch predstavili projekt Bana Thermal v lokalite bývalého kúpaliska Sĺňava a prezentovali sa tiež piešťanské kúpele a ich možnosti. Podľa predstaviteľa firmy Development Mobilier, za ktorou stoja Dušan Vido a bývalý veľvyslanec v Číne Peter Paulen, organizujúcej návštevu na Slovensku, bol vrámci tejto časti ponúknutý na možnú investíciu aj chátrajúci hotel Slovan v mestskom parku.

[nggallery id=652]

Reklama

Text a foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

Populárne články