Connect with us

Aktuality

„Sprejer“ dolapený – policajti objasnili prípad popísaných budov

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanskí policajti objasnili prípad, pri ktorom páchateľ od novembra 2018 farbou postriekal nápismi takmer tridsať objektov v meste Piešťany.

Za prvú noc bolo popísaných podľa vtedajších informácií 18 objektov. Nápisy boli na bytových domoch, ale aj na Dome umenia a informovali Piešťancov o dílerovi pervitínu.

„Poškodené boli objekty takmer v celom meste, postriekaná bola časť zvaná Prednádražie, sídlisko Adama Trajana, sídlisko Juh, Valová a iné.   Motívom konania páchateľa bol incident medzi ním a údajným zmieňovaným drogovým dílerom. Na základe operatívno – pátracej činnosti vytypovali piešťanskí kriminalisti možného páchateľa, pričom k potvrdeniu jeho totožnosti prispeli aj kamerové záznamy. Zo zadovážených dôkazov a výsluchov bolo napokon možné obviniť 40 ročného Viktora z okresu Nové Mesto nad Váhom z prečinu poškodzovania cudzej veci,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v TRnave.

Reklama

Konaním sprejera vznikla majiteľom celková škoda  viac ako 6800 eur. V zmysle Trestného zákona je možné za takýto skutok uložiť odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Text a foto: TS KR PZ v Trnave

Populárne články