Connect with us

Aktuality

Spojenej škole v Rakoviciach pribudol nový moderný skleník

Spojená škola v Rakoviciach má pre študentov k dispozícii nový moderný skleník i technické vybavenie odborných učební. Investície financoval Trnavský samosprávny kraj z vlastného rozpočtu a z prostriedkov Integračného regionálneho operačného programu.

Published

on

Reklama

 

„Pokračujeme vo vízii moderného kraja v rámci čoho pre študentov aj vyučujúcich na župných stredných školách skvalitňujeme priestory aj vybavenie odborného vzdelávania. Tentokrát sme na župnej Spojenej škole v Rakoviciach zabezpečili vybudovanie nového skleníka, obnovu priestorov aj zakúpenie moderného technického vybavenia do odborných učební. Nový moderný skleník meria až 27 x 13 metrov, disponuje nastaviteľným elektrickým otváraním okien, špeciálnou reflex termoplachtou, zabudovaným podlahovým vykurovaním a novými prívodmi na zavlažovanie,“ informovali predstavitelia kraja.

Reklama

Okrem toho bola zrekonštruovaná kotolňa a vybudovaných päť nových odborných učební. Taktiež bola dokončená prvá etapa obnovy parku pri škole. Modernizáciou prešiel tiež internát. Predstavitelia kraja uvideli, že v rámci rozvoja školy je na pláne taktiež výstavbe ďalšieho skleníka.

Reklama

„Tento skleník je nielen miestom vzdelávania, ale aj miestom spoločenstva, kde sa naši žiaci stretávajú, spolupracujú a rozvíjajú svoje schopnosti,“ uvideli zástupcovia školy na sociálnej sieti.

TS/red Foto: TTSK a Spojená škola Rakovice

Populárne články