Connect with us

Aktuality

Priemyselný park pri diaľnici je dokončený a plne obsadený

Slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK, ktorá patrí do holdingu PURPOSIA Group, koncom marca oznámila, že udržateľný priemyselný park Green Park Piešťany je dokončený a plne obsadený. Firma ho realizovala pre developera GARBE Industrial Real Estate. Generálna zákazka zahŕňala výstavbu dvoch budov s celkovou rozlohou viac ako 27 000 m2.

Published

on

Reklama

Realizácia zeleného a udržateľného priemyselného parku Green Park Piešťany prebiehala od októbra 2021 v dvoch etapách. „Teší nás, že sme mohli byť súčasťou projektu, ktorý patrí medzi špičku v oblasti zelených riešení nielen na Slovensku, ale aj v iných európskych krajinách,“ povedal Tomáš Kosa, riaditeľ medzinárodnej stavebnej skupiny HSF System, ktorej súčasťou je aj slovenská spoločnosť HSF System SK.

Moderný priemyselný komplex tvorí dvojica budov s celkovou rozlohou viac ako 27 000 m2. Začiatkom roka 2024 bola dokončená budova pozostávajúca zo skladových, výrobných a administratívnych priestorov s rozlohou približne 19 000 m2. Nájomcom je spoločnosť GPV, druhá najväčšia európska spoločnosť poskytujúca služby v oblasti výroby elektroniky. Prvá budova s rozlohou 8 000 m2 bola uvedená do prevádzky v roku 2022. Jej dlhodobým nájomcom je popredná outsourcingová spoločnosť NAUT GROUP SK.

Reklama

Zelený park je napojený na vlastný zdroj pitnej vody, má rekuperačné jednotky na vykurovanie alebo chladenie skladových priestorov, miestny fotovoltaický zdroj a na splachovanie využíva dažďovú vodu. „Snažíme sa držať krok so svetovými trendmi v oblasti ekologického stavebníctva a energetického manažmentu. Udržateľnosť a uhlíkovo neutrálna prevádzka nami budovaných priemyselných parkov je pre nás dôležitou a dlhodobou hodnotou,“ dodáva Martin Stratov, riaditeľ pre rozvoj obchodu GARBE pre Českú republiku a Slovensko.

Reklama

Strategicky umiestnený Green Park Piešťany má poskytnúť stovkám zamestnancov vynikajúce pracovné podmienky a zároveň prispieť k rozvoju celého regiónu. Park sa nachádza len 300 metrov od výjazdu z diaľnice a ponúka ľahkú dostupnosť do Bratislavy, Žiliny a na ďalšie trhy v strednej a východnej Európe.

TS Crest Communications Ostrava Foto: Crest Communications Ostrava

Populárne články