Connect with us

Aktuality

Spojená škola na Valovej je priateľská k deťom

Published

on

Reklama

Detský fond Organizácie spojených národov (UNICEF) udelil Spojenej škole Piešťany, ktorá sídli na Valovej ulici titul Škola priateľská k deťom. V priebehu uplynulého roka sa totiž zapojila do celoročného programu postavenom na myšlienke Dohovoru o právach dieťaťa.

[singlepic id=31975 w=320 h=240 float=left]„Zámerom Slovenského výboru pre UNICEF je podporiť školy vo vytváraní školského prostredia, ktoré nielen rešpektuje jednotlivé články platného Dohovoru o právach dieťaťa, ale ich aj reálne uplatňuje,“ informuje na svojom webe UNICEF. V školskom roku 2011/2012 sa do programu zapojilo 92 materských, základných, stredných, umeleckých či špeciálnych škôl.

Reklama

Právo byť vypočutý považujú slovenské deti za jedno z naj dôležitejších. Aj preto má program motivovať školy, aby vytvorili priestor na vyjadrenie názorov svojich žiakov. Deti sa majú aktívne učiť zodpovednosti a vzájomnej tolerancii.

Jednou z aktivít, počas ktorých Spojená škola na Valovej zapojila svojich žiakov do skrášľovania ich okolia, bolo nedávne maľovanie na fasády náradovne v priestoroch areálu. Deti dostali farby, s ktorými vyzdobili steny tejto budovy. Motívom ich kresieb boli ich kamaráti.

Reklama

Škola pred časom sprístupnila aj obsahovo veľmi bohatú web stránku, na ktorej informuje o všetkých ostatných aktivitách svojich žiakov. Prezentuje tam ich umeleckú tvorbu, vyhlasuje súťaže a informuje o úspechoch.

(mp)

Populárne články