Connect with us

Aktuality

Radnica od kúpeľov dividendy nedostane. Hospodáranie taja

Published

on

Reklama

Zverejňovanie hospodárenia Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany (SLKP) je minulosťou. Mesto, ktoré má v tejto spoločnosti 10 percentný podiel, tento rok dividendy nedostane.

[singlepic id=15201 w=320 h=240 float=right]Ešte vlani pritom spoločnosť vyplatila akcionárom 0,54 eura za akciu. Samospráva dostala za svoj podiel 81-tisíc eur. O výsledkoch hospodárenia vtedy informoval generálny riaditeľ Klaus Pilz na tlačovej konferencii.

Reklama

Spoločnosť v tom roku realizovala výkony vo výške 32,75 miliónov eur a na nasledujúci rok plánovala toto číslo o 2 mil. zvýšiť. Čistý zisk dosiahol 500-tisíc eur a 1 mil. bola rezerva na dividendy. Výsledky hospodárenia za uplynulý rok sa však verejnosť nedozvie. Rozhodli o tom akcionári na júnovom valnom zhromaždení.

REKLAMA

Reklama

Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

„Valné zhromaždenie SLKP zmenilo stanovy spoločnosti a vzhľadom na túto zmenu požadované informácie už nie sú predmetom zverejňovania,“ odpovedala asistentka generálneho riaditeľa  Silvia Zavillová na otázky ohľadom hospodárenie a prerozdelenia zisku.

„V tomto roku sa akcionári dohodli, že z prebytku ktorý spoločnosť mala, sa dividendy vyplácať nebudú,“ povedal primátor Remo Cicutto. Podľa jeho slov mestský rozpočet s vyplatením dividendov rátal. Malo to byť v podobnej výške ako v minulom kalendárnom roku. „Budeme musieť prispôsobiť rozpočet tejto skutočnosti,“ uzavrel primátor.

(mp)

Populárne články