Úvod Aktuality Deti sa na Inčučune už v blate topiť nebudú

Deti sa na Inčučune už v blate topiť nebudú

REKLAMA
Mlyny

V poslednú júnovú stredu sa na piešťanskom detskom ihrisku Inčučuna tvrdo pracovalo. Vďaka študentom z cirkevného Gymnázia sv. Michala Archanjela, pracovníkom Služieb mesta a Piešťany a iniciátorom z občianskeho združenia Pro Civitate sa už deti nebudú po daždi brodiť v blate pod hojdačkami a pod kolotočom.

Desiatka študentov si vysúkala rukávy a spolu s členmi OZ  vykopali jamy na nasypanie štrku ako drenáže a povrchovej drevnej štiepky, ktorá je bezpečnejšia v prípade pádu. Materiál a odbornú pomoc zabezpečili ľudia zo Služieb mesta Piešťany. „Cieľom nášho združenia je spoločne so všetkými, ktorí majú záujem, pracovať v prospech Piešťan a ľudí, ktorí tu žijú. Inčučuna je výborné ihrisko, na ktoré chodia aj naše deti. Blato okolo hojdačiek a kolotočov po daždi nie je nič príjemné, a tak sme si povedali, že s tým treba niečo urobiť. Po konzultácii s odbornými pracovníkmi SMP sme oslovili riaditeľa Ernesta Jančinu, ktorý našu iniciatívu podporil. Vďake nemu a ďalším ľuďom sa podarilo spraviť dobrú vec,“ konštatoval Radovan Pagáč z OZ Pro Civitate.

Lenna prijimanie
Lenna rucne vysivane saty

Veľkú pochvalu si zaslúžia študenti, ktorí sa nebáli si pár dní pred prázdninami vysúkať rukávy a ukázať širokej verejnosti, že aj dnešná mládež dokáže pomôcť s dobrými vecami. Na ihrisku je ešte zopár detailov, ktoré treba vylepšiť, a tak členovia združenia plánujú po dohode s vedením SMP, počas leta ešte jednu brigádu.

REKLAMA

Inštitút jazykov a vzdelávania Piešťany

Autor: db Foto: th

REKLAMA