Connect with us

Aktuality

Sochy v priebežnom poradí viedli, rozhodne sa dnes

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa priebežných výsledkov hlasovania z 19. novembra sú Piešťany na prvom mieste. Rozhodne sa dnes, výsledky budú zverejnené 3. novembra.

[singlepic id=20913 w=320 h=240 float=left]Zatiaľ však nie je víťazstvo isté. Vlani vyhrala Trnava, ktorá sa počas posledných dní vyšvihla z posledného na prvé miesto a získala financie na opravu historických hodín na Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Tí, čo ešte nehlasovali, mjú poslednú príležitosť práve dnes, na adrese: www.vub.sk/sochy Keďže podmienky súťaže akceptujú iba jedinečnú IP adresu, Slovenské liečebné kúpele Piešťany vyzývajú, aby každý kto chce pomôcť, hlasoval zo súkromného počítača.

[singlepic id=20912 w=320 h=240 float=right]Sochy, ktoré majú príležitosť získať potrebné prostriedky na rekonštrukciu, stoja pred hotelom Thermia Palace a sú na slovenské pomery ojedinelé. Predstavujú bohov gréckej a rímskej mytológie – bohyňu úrody Ceres, bohyňu jari a kvetov Flóru, okrídleného posla bohov Merkura a bohyňu múdrosti, stratégie a vojny Athénu. Vytvoril ich riaditeľ viedenskej akadémie Josef Klieber a pôvodne stáli v Kráľovej pri Senci. V Piešťanoch sú od roku 1942.

Autor: M. Palkovič Foto: vub.sk

Reklama

Populárne články