Connect with us

Aktuality

Piešťanskí hokejisti chcú do rakúskej ligy

Published

on

Reklama

Už počas nasledujúcej sezóny by sa mohla aj na piešťanskom zimnom štadióne hrať rakúska Erste Bank liga. Informoval o tom prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušnák.

[singlepic id=10635 w=320 h=240 float=right]Rozhodnúť o tom musí vedenie ligy. Kedy presne by sa to malo stať nevedel J. Lušnák konkretizovať: „Ťažko povedať. Ako som hovoril v novinách, to záleží od nich. Oni sú teraz momentálne na ťahu. My čakáme na ich stanovisko.“

Reklama

V Erste Bank lige hrá už päť zahraničných klubov (Znojmo, Ľubľana, Jesenica, Székesfehérvár, Záhreb), ďalších päť vrátane Piešťan má o túto súťaž záujem. „O tom, či si vyberú jeden alebo viacero ďalších klubov taktiež rozhoduje vedenie rakúskej ligy. Záleží na nich. Je to všetko o peniazoch a marketingu. Ak si povedia, že sa chcú rozšíriť na štrnásť klubov, tak to tak spravia. Oni sú organizátormi, preto majú momentálne všetko v rukách,“ uviedol prezident ŠHK 37.

[singlepic id=10656 w=320 h=240 float=right]Rakúska liga je podľa jeho slov po športovej stránke vysoko kvalitná. Svedčí o tom aj obrovský záujem spoza hraníc Rakúska. V prípade, že sa do nej piešťanský klub dostane, nebude najbližšie roky súčasťou domácej súťaže.

Reklama

ŠHK 37 Piešťany sa v posledných troch rokoch vždy zúčastnilo baráže o extraligu. Ak dostane miestenku do Erste Bank ligy, bude po HC Lev druhým slovenským mužstvom, ktorý hrá v zahraničí. Náklady s tým spojené, by podľa Jaroslava Lušnáka dokázalo vedenie klubu pokryť a vybudovalo by konkurencie schopný tím. Rokovania s rakúskou stranou predbežne schválil aj SZĽH.

Text: M. Palkovič Foto: T. Hudcovič

Populárne články