Úvod Aktuality Sobáše sa zrejme znovu vrátia aj na radnicu

Sobáše sa zrejme znovu vrátia aj na radnicu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťanský mestský úrad mal vlastnú obradnú miestnosť vo svojich priestoroch na prízemí budovy na Námestí SNP. Tú za primátorovania Rema Cicutta prerobili na kancelárie. Odvtedy sa sobášilo v mestskej knižnici a po dohode predstaviteľov Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov od roku 2004 v reštaurácii v Kursalone jboss 6 다운로드. Od roku 2010 bola ako sobášna miestnosť schválená galéria Kultúrno – spoločenského centra Fontána. Aktuálne by sa časť obradov mala vrátiť späť na radnicu. Na najbližšie rokovanie mestskej rady a mestského zastupiteľstva je predložený návrh na určenie náhradnej sobášnej miestnosti v zasadačke Mestského úradu Piešťany s možnosťou využitia v pracovných dňoch 위닝2020 다운로드.

„V poslednom období začína narastať počet žiadostí od snúbencov o svadby počas pracovných dní a v prítomnosti len svedkov a oddávajúcich. Tým, že sobášna miestnosť je v galérii centra Fontána, kde sa okrem výstav usporiadavajú aj rôzne podujatia a akcie, nie je možné vždy snúbencom vyhovieť Download the Alsong app. V snahe vyjsť žiadateľom o uzavretie manželstva čo najviac v ústrety a v neposlednom rade aj ušetriť čas na prípravu sobášnej miestnosti zamestnancami galérie a prepravu sobášiacich, navrhujeme schválenie náhradnej sobášnej miestnosti. Táto bude v zasadačke Mestského úradu Piešťany, Námestie SNP 1475/3 a bude využívaná len v pracovných dňoch,“ uvádza sa v dôvodovej správe materiálu predkladaného na rokovanie MsR a MsZ Google Hanyoung Translator.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Záznam mestskej kroniky z roku 2004 hovorí: „Nová sobášna sieň mesta Piešťany – sobáše sa konali v Sobášnej sieni MsÚ,
v poslednom období približne jeden a pol roka v zasadačke mestskej knižnice. Po dohode mesta s kúpeľmi sa od konca mája 2004 začali uskutočňovať sobášne obrady v Kúpeľnej dvorane (Kursalone). Prvý sobáš v novej sobášnej sieni sa konal 29 33 Tekbon download. mája 2004.“ Dôvodom na presun sobášnych obradov do iných priestorov, ako vlastnej miestnosti na pôde úradu, bola prestavba obradnej sály na kancelárie. Pri sobášoch v mestskej knižnici na druhom poschodí boli veľkým problémom schody, pre starších  svadobčanov predstavovali vážnu prekážku, keďže v tom období ešte nebol v knižnici výťah Download 52 volumes of one piece.

Radnica tiež uvažovala o tom, že po rekonštrukcii KSC Fontána sa bude sobášiť v Galérii, ale napokon sa vedenie mesta v apríli 2004 dohodlo so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany na prenájme práve zrekonštruovanej reštaurácie, ktorá slúžila ako vinotéka a vináreň. Slovenské liečebné kúpele Piešťany vypísali po pár mesiacoch od dohody súťaž na prenájom celej budovy Kúpeľnej dvorany. Jediným záujemcom bola spoločnosť Magna E.A., ktorá si v máji 2005 Kursalon aj prenajala 윤리경영 다운로드. Spoločnosť prevzala na seba záväzok SLKP a prevádzkovala za 3,33 eura ročne sobášnu miestnosť, čo znamenalo pred každým obradom premiestniť zariadenie reštaurácie a vytvoriť „hľadiskové“ sedenie, umiestniť sobášny stôl a štátne symboly. Keďže sobáše sa konali v reštaurácii, stávalo sa, že sa počas obradu spustili niektoré zariadenia za barom, čo vyrušovalo.


V októbri 2010 sa presťahovala Art Jazz Gallery, ktorú v priestoroch riaditeľstva kúpeľov na Winterovej ulici vytvoril džezman Dodo Šošoka, do Kursalonu Others are hell 6. Prvý oficiálny koncert v nových priestoroch sa uskutočnil 1. októbra. V nasledujúcom období mala nasledovať rozsiahlejšia zmena interiéru, tak aby priestor naozaj pôsobil ako džezový klub. Mesto tak muselo riešiť otázku, čo so sobášnou miestnosťou. Tak ako sa o tom uvažovalo už predtým padlo rozhodnutie na presťahovanie do Galérie Fontána Java ftp file download. Mesto zriadenie sobášnej miestnosti v týchto priestoroch vyšlo na 7600 eur, keď sa kúpilo 50 ks poťahov stoličiek, mašle, koberec, sobášny stôl, znak na stôl, panel so štátnym znakom, dva paravány a žalúzie na vchod do foyer. Prvý sobáš v týchto priestoroch sa uskutočnil začiatkom januára 2011 명상 음악 mp3 다운로드.

Prvý sobáš v Galérii Fontána 15.1.2011

S vzhľadom sobášnej miestnosti boli prví  mladomanželia spokojní. Ich veľký deň zdobili miestnosť na stenách vkusné obrazy. V nasledujúcom období sa však vyskytli aj prípady, keď počas obradov boli v galérii vystavené aj diela, ktoré nemuseli svadobčanov príliš tešiť.  Mediálnym vrcholom týchto problémov bola situácia, keď riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Piešťany M. Jurčová dala na konci minulého roka presunúť obrazy Jiřího Načeradského z výstavy, ktorú zabezpečoval galerista Martin Valo (súčasný viceprimátor), do foyer. Vyvolalo to značný ohlas na Slovensku i v Čechách a tento postup označili niektoré média za cenzúru umenia, dôvodom však boli predovšetkým práve sobášne obrady.

-th- Ilustr. foto: -lt, th-

REKLAMA