Connect with us

Samospráva

Bude „sobáška“ aj v džezovom klube?

Published

on

Reklama

V piatok 1. októbra sa konal po presťahovaní Art Jazz Gallery do priestorov reštaurácie v Kursalone prvý oficiálny koncert. Tieto priestory slúžia však počas sobôt aj ako oficiálna sobášna miestnosť Mesta Piešťany. Nečudo teda, že niektorých hostí koncertu a predtým najmä páry, ktoré majú mať v dohľadnej dobe v Kursalone sobáš, zaujímalo, ako sa bude pokračovať so sobášnou miestnosťou, či zostáva teraz už v džezovom klube.

[singlepic id=4992 w=320 h=240 float=left]„Sobášna miestnosť bola i doteraz v reštaurácii, a priestory sme každý týždeň upravovali. Budeme v tom pokračovať, kým sa budú sobáše u nás konať. Hoci dohoda, ktorú uzavrelo  Mesto Piešťany s majiteľom objektu, piešťanskými kúpeľmi, je pre nás ako súkromný podnikateľský subjekt, záťažou,“ hovorí manažérka Kursalonu Adriana Drahovská. „Mali sme už niekoľko rokovaní s vedením mesta o prehodnotení situácie, a verím, že sa situácia vyrieši,“ dodáva A. Drahovská.

Reklama

[singlepic id=4993 w=320 h=240 float=left]Otázku ako vidí situáciu sobášnej miestnosti, po presťahovaní sa Art Jazz Gallery do Kursalonu, sme položili aj primátorovi Removi Cicuttovi. „Uvidíme, či nájomca zabezpečí zmluvné podmienky, a keď nezabezpečí, budeme riešiť túto otázku. Zatiaľ je viazaný zmluvou, že musí zabezpečiť dôstojné priestory pre výkon svadobných obradov. Zaoberáme sa samozrejme alternatívnymi riešeniami vzniknutej situácie. Základná zmluva je s majiteľom objektu a z toho treba vychádzať,“ odpovedal Remo Cicutto.

[singlepic id=4994 w=320 h=240 float=left]Odvtedy ako bola zrušená sobášna miestnosť na Mestskom úrade v Piešťanoch, keď na jej mieste vznikli nové kancelárie, sa sobášilo v mestskej knižnici a po dohode predstaviteľov Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov v reštaurácii v Kursalone. Pri rekonštrukcii Kultúrno-spoločenského centra Fontána bola jednou z alternatív možnosť sobášiť v Galérii tohto centra, avšak prednosť dostal Kursalon. Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany 31. janu­ára 2008 schválilo možnosť uzavretia manželstva na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste ako v určenej sobášnej miest­nosti v Kursalone.

Reklama

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo

Populárne články