Connect with us

Samospráva

O post primátora Piešťan sa zaujíma sedem kandidátov

Published

on

Reklama

Do polnoci v nedeľu 3. októbra bolo možné odovzdať kandidátske listiny záujemcov o kandidatúru na posty mestských poslancov a post primátora v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 27. novembra 2010. V Piešťanoch si pravdepodobne budeme vyberať primátora z pomedzi siedmich kandidátov a kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva bude viac ako sto. Posledný kandidát odovzdal kandidátnu listinu a petíciu za jeho kandidatúru, približne hodinu pred polnocou.

[singlepic id=4969 w=320 h=240 float=left]Podľa neoficiálnych informácií sa zaujíma o post poslanca piešťanského mestského zastupiteľstva viac ako dvadsať nezávislých kandidátov. Medzi kandidátmi je podstatne väčšie percento mladých ľudí ako v minulosti. Dnes popoludní vymenuje primátor mesta Piešťany členov miestnej volebnej komisie, ktorých navrhli politické strany a zložia príslušný sľub. Úlohou členov miestnej volebnej komisie bude preveriť kandidátne listiny a vydať rozhodnutie o registrácii, alebo neregistrácii kandidáta. Ak komisia neregistruje kandidáta, pretože podľa nej nesplnil stanovené podmienky, môže sa kandidát obrátiť na súd, ktorý musí rozhodnúť o tomto podaní do troch dní.

Reklama

Mená kandidátov bude možné zverejniť až po ich registrácii miestnou volebnou komisiou.

Oficiálna volebná kampaň začína 17 dní pre voľbami, teda 10. novembra a končí 48 hodín pred voľbami.

Reklama

Informácie o volebných obvodoch zo stránky www.piestany.sk

Vo voľbách do orgánov samospráv, ktoré predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil na poslednú novembrovú sobotu, budeme v Piešťanoch voliť 25 poslancov mestského zastupiteľstva a  primátora. Hranice 1. volebného obvodu približne kopírujú územie „Starých Piešťan“ (časť mesta severe od ulice A. Hlinku). Obyvatelia tu budú vyberať 6 poslancov. Z druhého obvodu vzíde 7 zastupiteľov. Obvod je zo severu ohraničený ulicou A. Hlinku, z juhu Krajinskou a siaha z centra až po stanicu.  Tretí volebný obvod so 6 poslancami tvorí južnú časť mesta, na severe je ohraničený Krajinskou. Sídliská Adam Trajan, Nikola Teslu, časť „Kanada“ a Kocurice sú vo štvrtom volebnom obvode. Ich obyvatelia zvolia taktiež 6 poslancov. Zoznam kandidátov do mestského zastupiteľstva, z ktorých si môžu voliči vyberať, bude teda v každom obvode iný. Všetky obvody budú mať spoločných len uchádzačov o post primátora.

Aurot: ht

Populárne články