Obyvatelia pohraničných obcí zo Slovenska a Čiech sa každoročne 31. decembra stretajú na najvyššom vrchu Bielych Karpát, Veľkej Javorine Greatest King of DodonPachi. Inak to nebude ani tento rok, keď sa znova bude oslavovať Silvester na pomedzí a rozhorí sa Česko-Slovenská vatra priateľstva.
Vrámci programu na vrchole pri pamätníku tento rok zaspieva Mužský spevácky zbor z Boršic u Blatnice 기획안 양식 다운로드. Rozhorí sa vatra, pri ktorej si zaspievajú všetci prítomní a podávať sa bude varené víno na zahriatie.  Začiatok podujatia je o 13:00 h.

Tradícia stretávania sa zástupcov oboch národov na Javorine siaha ďaleko pred vznik Československa a je dôkazom skutočného bratsva oboch národov napriek rozdeleniu spoločného štátu qt creator 다운로드. „Paradoxne možno práve rozdelenie Československa spôsobilo zintenzívnenie vzájomných vzťahov oboch národov a uvedomenie si vzájomnej blízkosti,“ povedala členka prípravného výboru Javorinských slávností a bývalá starostka mesta Kunovice Ivana Majíčková n player.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

Dnes na Javorine snežilo, takže zajtra si užijete naozaj nádherný i keď možno trochu veterný deň. Takto to vyzeralo vlani, keď na vrchol prišli Česi a Slováci napriek hmle a dažďu movie Hitman.


-th- Zdroj: www.mesto-kunovice.cz Video: idnes.cz

REKLAMA