Connect with us

Aktuality

Seniorský parlament so zmeneným obsadením. Predsedom zostáva Š. Škulec

Published

on

Reklama

Seniorský parlament Piešťany má pozmenené zloženie a nižší počet členov. Volebná schôdza sa konala vo štvrtok 4. apríla v zasadacej sále Mestskej knižnice mesta Piešťany. Staronovým predsedom sa stal Štefan Škulec a podpredsedom Marian Fabian.

Seniorský parlament Piešťany v novom zložení

Seniorský parlament vznikol v roku 2015 ako zoskupenie občanov nad 60 rokov, ktorí mali byť vďaka svojim životným skúsenostiam „piešťanskou radou starších“. Ich hlas mal byť nápomocný pri rozhodovaní sa piešťanských mestských poslancov. Aktívni seniori sa pustili tiež do množstva ďalších aktivít. Pomáhali pri brigádach, organizovali podujatia, zrealizovali prieskum, ktorý mal vedeniu samosprávy pomôcť v otázkach parkovania v meste a taktiež rozbehli petíciu za záchranu piešťanského letiska. O všetkých týchto aktivitách sa hovorilo aj počas hodnotenia uplynulého obdobia Seniorského parlamentu na volebnej schôdzi minulý týždeň.

Reklama

V rámci nej došlo k redukcii počtu členov z 21 na 15. Po voľbe sa zmenila časť obsadenia. Zvolení členovia následne zo svojho stredu vybrali predsedu, ktorým sa stal opäť Štefan Škulec. Novým podpredsedom je Marian Fabian.

„Seniori majú znalosti, kontakty a vedia sa dohodnúť. Brigádujú na rozličných verejných zariadeniach – nezabudli a pomáhajú mestu. Majú pripravené plány do budúcnosti – sú vytrvalí a vedia čo je dôležité. A keby nič iné neurobili tak stačí, že to boli predovšetkým členovia Seniorského parlamentu ktorí zorganizovali petíciu za záchranu letiska, ktorá zastavila rozhodnutie o likvidácii Letiska Piešťany a.s. Podieľali sa na tom, že v lete znova začnú z letiska Piešťany lietať veľké dopravné lietadlá,“ hovorí o význame parlamentu jeho nový podpredseda  Marian Fabian. Ten bol jedným z tých, ktorí sa podieľali vlani na príprave konferencie o význame malých regionálnych letísk, ktorá sa konala v Piešťanoch.

Reklama

-red- Foto: J. Rais

Populárne články