Connect with us

Aktuality

Samospráva začala s rekonštrukciou atletickej dráhy. Celkové investície do areálu presiahnu milión eur

Published

on

Reklama

V areáli piešťanského futbalového štadióna sa aktuálne začalo s prácami na realizácii rekonštrukcie atletickej dráhy a sektorov. Na pláne je tiež sanácia tribúny a betónových stupňov pre stojacich divákov ako aj realizácia nádrží na vodu pre závlahy. Celkové investície vyvolané projektom rekonštrukcie atletickej dráhy sa s najvyššou pravdepodobnosťou vyšplhajú na sumu nad milión eur. Z toho 250-tisíc eur prispeje cez dotáciu Slovenský zväz atletiky.
V areáli futbalového štadióna sú už stroje českej firmy SPORT Construction a.s., ktorá sa stala víťazom súťaže na dodávateľa rekonštrukcia atletickej dráhy a sektorov. Vysúťažená cena za dielo  je 779-tisíc eur.
Predmetom zmluvy sú stavebné práce na rekonštrukcii atletického oválu dĺžky 400 m so 6 dráhami. kde súčasťou je tiež bežecká rovinka dlhá 135 m a má rovnako šesť dráh. Športovisko bude mať umelým polyuretánovým povrch hrúbky 10-13 mm kladený na drenážny asfaltobetón a s technickými atletickými sektormi vrátane technického a materiálneho vybavenia. Súčasťou diela je i výmena závlahového systému v areáli futbalového štadióna a stavebné úpravy vjazdu na štadión vrátane revitalizácie okolitého priestoru športoviska.

V piatok stroje odstraňovali dreviny v mieste, kde má byť vstup na stavenisko.


Firma má podľa zmluvných podmienok na realizáciu diela 270 kalendárnych odo dňa prevzatia staveniska.
Na to, aby bolo všetko podľa dohodnutých podmienok, si Mesto Piešťany najalo stavebný dozor. Bude ho vykonávať Ing. Igor Kováč – PENZIÓN ASTRA, podľa zmluvy za odmenu 10 798 eur.

Opraviť chcú aj hľadisko, ktoré má problém so statikou oporných múrov

Sanovať sa má aj hľadisko pre stojacich divákov. Samospráva si dala vypracovať na tento účel projektové dokumentácie Sanácia tribúny a betónových stupňov pre stojacich divákov na futbalovom štadióne u spoločnosti BEVVA z Trnavy v cene 6500 eur. Na mestskú radu a následne zastupiteľstvo predkladá zmenu rozpočtu, kde ráta podľa projektovej dokumentácie, že náklady budú 227 440 eur.
Podľa našich informácií bude potrebné tiež zrealizovať nádrže na vodu pre závlahový systém v severnej časti futbalového štadiónu. Radnica k tejto skutočnosti zatiaľ nezverejnila žiadne bližšie informácie.

Reklama
Futbalisti by mali dostať náhradu za miesto pod atletickými sektormi

V areáli futbalového štadióna sa v tomto roku plánovala obnova ihriska s umelou trávou, na ktorý žiadalo mesto grant z Fondu na podporu športu, avšak nebolo úspešné. K realizácii tak nedôjde. Na pláne je však vybudovanie tréningových plôch v priestore medzi Hotelovou akadémiou a umelou trávou, pričom súčasťou bude aj dobudovanie závlah a riešenie elektrického napojenia. Poľa zdôvodnenia pre zmenu rozpočtu Mesta Piešťany potreba nových tréningových plôch vznikla využitím trávnatých plôch za futbalovými bránkami vo vnútri bežeckého oválu na sektory pre vrhy, hody a skoky. Táto aktivita je rozpočtovaná na sumu 72-tisíc eur.
-th-

Reklama

Populárne články