Connect with us

Aktuality

Festival Paráda štartuje. Vychutnajte si s deťmi zábavu pri športe, či Fíha Tralala

Published

on

Reklama

Festival Paráda začína v sobotu o desiatej hodine. Návštevníci si môžu vyskúšať mnoho zábavných športov, vrátane lukostreľby, boccie či zorbingu. Spoluorganizátori pripravili bohatý program pre celé rodiny od bábätiek po seniorov. K dispozícii bude tiež mnoho fyzioterapeutov.
Program:

HLAVNÝ PROGRAM:

od 10:00 – prezentácia športov, zábavné súťaže a aktivity pre celú rodinu (tenis, lukostreľba, streľba, skákacia zóna, boccia, beachvolejbal, mini futbal, minigolf, zorbing – bubble futbal, lyžovanie, veslovanie, tvorivé dielne, origami, skákacie hrady, shogi – japonský šach, japonské ochutnávky jedla – sushi, koníky, halové športy, iné aktivity…)
14:00 Peter Cmorík
15:00 Krst knihy Bellababka
16:00 privítanie paraolympionikov
16:15 Fíha Tralala
17:30 Dominika Mirgová

Reklama

ZÓNA RUKA V RUKE:

– sekcia Úsmev pre druhých – poradenstvo pre návštevníkov, fyzioterapeuti – otestujte sa – máte skoliózu, ploché nohy či správny postoj, veselé integračné aktivity ako jazdenie na vozíkoch, či prejdenie trasy so slepeckou paličkou, otázky ohľadom Bobath terapií, Vojtovej metódy a iné, canisterapia, slepecký stroj na písanie svojho mena, test binokulárneho videnia, pexeso pre nevidiacich, stimulačné okuliare, tvorivé dielne,
– sekcia Adeli Baby a Adeli senior – fyzio pre najmenších, poradňa pre rodičov, správne držanie tela pre seniorov, cviky pre mladých i starých, maľovanie kameňov, Bábkoherecké umenie a iné aktivity pre najmenších i najstarších
– sekcia APPA a Hendicentrum – Hádzanie lopty z basketbaloveho vozika od Trulik Medical Technology do koša k tomu súťaž o basketbalové lopty podpísané slovenskými paraolympionikmi, medailistami z Tokia, fotenie so zábavnými rekvizitami s fotoprístrojom od spoločnosti CEWE a tlačenie fotografií, predstavenie činnosti APPA a poradenstvo, pohybové súťaže, ukážka a možnosť vyskúšať si moderný rehabilitačný prístroj určený na precvičovanie dolných alebo horných končatín v sede či ležmo, vhodný pre deti aj dospelých.
Nebude chýbať partnerská zóna či SPP zóna s nafukovacím hradom a mnoho iného.
Malí návštevníci môžu vyhrať množstvo pekných cien a spolu s rodičmi sa naučiť, čo znamená slovo inklúzia v praxi. „Všetci ste vítaní“, odkazujú organizátori.
TS Paráda

Reklama

Populárne články