Connect with us

Aktuality

Rybár obvinený z pytliactva už pozná svoj trest

Published

on

Reklama

Na Veľký piatok riešila rybárska stráž a polícia pri Váhu v Piešťanoch prečin pytliactva. Rybár z miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu ulovil a zabil kapra, i keď je momentálne jeho lov zakázaný. Polícia ho obvinila v superrýchlom konaní a súd vydal trestný rozkaz.


„Trestné oznámenie podala na polícii rybárska stráž, ktorá obmedzila podozrivého muža na osobnej slobode. Následne ho polícia obvinila v tzv. superrýchlom konaní z prečinu pytliactva, pričom muž bol aj právoplatne odsúdený,“ hovorí Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. 

Reklama

„Okresný súd Piešťany vydal dňa 21. 4. 2019 trestný rozkaz, na základe ktorého uznal obvineného za vinného z prečinu pytliactva a uložil mu peňažný trest vo výmere 300 Eur a pre prípad, že by výkon peňažného trestu bol úmyselne zmarený aj náhradný trest odňatia slobody vo výmere 4 mesiace. Zároveň mu súd uložil trest prepadnutia veci, trest zákazu činnosti – výkonu rybárskeho práva vo výmere 2 roky a tiež ho zaviazal, aby nahradil poškodenému škodu vo výške 30 Eur. Trestný rozkaz je právoplatný,“ informovala Jana Kondákorová, hovorkyňa Krajského súdu v Trnave a a okresných súdov v jeho obvode.

-red- Foto: MsO SRZ Piešťany

Reklama

Populárne články