Úvod Aktuality Legiovlak si môžete v týchto dňoch pozrieť v Brezovej

Legiovlak si môžete v týchto dňoch pozrieť v Brezovej

REKLAMA

Železničná stanica v Brezovej pod Bradlom ponúka v týchto dňoch zaujímavú atrakciu. Je jediným miestom na Slovensku, kde sa v rámci svojho putovania tento rok zastavil Legiovlak Sharing Gothic Coding. Širokej verejnosti je zdarma prístupný do nedele 5. mája, počas pracovných dní od 8:00 do 18:00 h a cez víkend od 9:00 h do 19:00 h.

Legiovlak pozostáva zo štrnástich zrekonštruovaných vagónov, ktoré predstavujú vojenský ešalon 생일축하곡 다운로드. Takýmito vlakmi sa desaťtisície československých legionárov prepravovali v rokoch 1918 až 1920 naprieč Rusko po Transsibírskej magistrále a prechod si museli často vybojovať s bolševíkmi. 

Legiovlak sa skladá z vozňa poľnej pošty, zdravotného, filmového, veliteľského, štábneho, obrneného, predajného, krajčírskeho, či kováčskeho, ktorý bol zrekonštruovaný na Slovensku 클래식 피아노 다운로드. Vo všetkých vozňoch návštevníkov čaká verná rekonštrukcia vybavania, legionári v dobových rovnošatách, ale taktiež originálne exponáty a niekoľko stoviek fotografií na paneloch mapujúcich históriu československých légií. 

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Chlapci na panvici

-red- Zdroj: legiovlak.cz

REKLAMA